Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario S. Gentvilo pranešimas: „Nepasitikėdama savo piliečiais, Vyriausybė skubina jų nuginklavimą“

2017 m. gruodžio 12 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Gruodžio 12 d. vyko liberalo Simono Gentvilo spaudos konferencija, kurioje kartu su karo istoriku dr. Vytautu Jokubaičiu bei teisininku Tomu Blažiu kvietė Vidaus Reikalų ministeriją (VRM) ir Policijos departamentą atšaukti be Seimo pritarimo sugriežtintas ginklų kontrolės ir naudojimo taisykles.

„Lietuvos karinėje doktrinoje skatinamas pilietinis apsiginklavimas. Nepaisant to, Lietuva neprieštaravo Europos Parlamento ir Tarybos Direktyvai, siekiančiai sugriežtinti ginklų kontrolę ir siekiui atimti kai kurių kategorijų ginklus iš asmenų, kurie šiuos ginklus jau turi. Nors daugelis valstybių priešinasi šiai Direktyvai, Vidaus reikalų ministerija ir Policijos departamentas savavališkai pakeitė taisyklės, net nespėjus Direktyvos svarstyti Seime ir priimti įstatymų. Vyriausybė užsiima vienašališku gyventojų nuginklavimu“, –  problematiką pristatė parlamentaras S. Gentvilas.

Parlamentaras įžvelgia neigiamų motyvų ginklų turėtoju atžvilgiu. Atsižvelgiant į tai, dar lapkričio mėnesį liberalas S. Gentvilas kreipėsi į VRM ministrą, kodėl ir kokiu pagrindu skubos tvarka buvo priimtas įsakymas ir pakeistos taisyklės, kadangi šiai dienai dar nėra priimti įstatymai į kuriuos būtų perkeltos Direktyvos nuostatos. Tačiau atsakymų nebuvo sulaukta. O visuomenė apie besikeičiančias nuostatas taip pat nėra informuojama.

Karo istorikas, vienas Lietuvos karinės doktrinos bendraautorių dr. V. Jokubauskas iškelia Vyriausybės pasitikėjimo piliečiais klausimą. V. Jokubausko teigimu ginklų turėjimas yra būtinas ne tik savigynai, bet ginkluota visuomenė gali būti strategiškai geras būdas gintis karo atveju. Istorijos pamokos rodo, kad tik ginkluota valstybė įgali pasipriešinti grėsmėms.

„Istorinė patirtis liudija, kad ginklų turėjimas yra labai svarbus dalykas, – diskusijos metu sakė dr. V. Jokubaitis ir pridūrė, – Lietuvoje diskutuojant apie gynybą labai dažnai mėgstame Šveicarijos, Suomijos pavyzdžius, bet šios šalys nenuginkluoja savo visuomenės, o priešingai. Ir netgi tarpukario Lietuvoje buvo labai mėgstama kaip pavyzdį pasirinkti Šveicariją, kalbėti apie Šveicarijos piliečius, apie jų apginklavimą, kai šveicarai apsaugojo savo nepriklausomybę ir neįsitraukė į karą ir pirmojo pasaulinio karo metu, ir antrojo pasaulinio karo metu. Ir visuomet yra pabrėžiama, kad tai yra ginkluota tauta“.

Teisininkas T. Blažys įžvelgė priimto įstatymo nesilaikymo teisėkūros principams proveržį. Taip pat numato šio įsakymo neigiamą poveiki ne tik Lietuvos biudžetui, tačiau ir prieštaravimus Lietuvos Respublikos Konstitucijai.

„Policijos generaliniam komisarui yra suteikti įgaliojimai įgyvendinti įstatymų nuostatas. Problema priimant atitinkamą įsakymą yra ta, kad įstatymų nuostatos šiuo atveju nesutampa su įsakymu, kitaip sakant įsakymas apriboja asmens galimybę įsigyti ginklus daugiau negu tai apibrėžta įstatymu, – sakė T. Blažys ir pridūrė, – Konstitucijos 23 str. nurodo, kad žmogaus nuosavybė yra neliečiama ir jeigu ji yra paimama už ją turėtų būti teisingai atlyginama. Tai reiškia, kad asmuo įsigijęs ginklą teisėtai jo atėmimo atveju  turėtų gauti teisingą kompensaciją“.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys

Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas

Simonas Gentvilas

Mob. 8 698 42 168, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2017-12-14 16:23
   Rūta Mensonaitė