Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario A. Navicko pranešimas: „Reali pagalba priklausomiems žmonėms – tai daugiau nei draudimai ir moralizavimas“

2018 m. sausio 11 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Sausio 12 d., 9.30 val. Seimo Spaudos konferencijų salėje vyks Seimo nario Andriaus Navicko spaudos konferencija „Priklausomybės iššūkis ir realios pagalbos galimybės“, kurioje dalyvaus kunigas, Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ priklausomybių reabilitacijos ir reintegracijos bendruomenės „Aš esu“ įkūrėjas ir vadovas Kęstutis Dvareckas ir psichologė dr. Justina Kymantienė.

Renginio tikslas – atkreipti dėmesį į tai, kad šiandien trūksta realios pagalbos nuo priklausomybės ligų kenčiantiems žmonėms ir jų artimiesiems. Pastaruoju metu visa politinė energija priklausomybių prevencijos ir pagalbos įklimpusiems į jų liūną srityje skiriama radikalioms alkoholio prieinamumo mažinimo priemonėms, deja, praktiškai likimo valiai paliktos pagalbą priklausomiems žmonėms ir jų artimiesiems teikiančios bendruomenės, nėra nuoseklaus ir veiksmingo gyjančių žmonių reintegracijos visuomenėje mechanizmo.

Spaudos konferencijos metu bus pristatyta nauja knyga „(Ne)pasmerkti: apie priklausomybę, kopriklausomybę ir sveikimo kelią“, kurioje dar kartą primenama, kad priklausomi žmonės – tai ne skaičiai valstybinių institucijų ataskaitose, bet asmenybės, su savomis gyvenimo istorijomis. Leidinyje atkreipiamas dėmesys, kad labai dažnai aplinkinių pastangos „padėti“ sergančiam, nesuvokiant priklausomybių specifikos, tik dar pablogina situaciją. Knygoje taip pat kalbama ne tik apie priklausomybę nuo alkoholio, bet ir nuo narkotikų, apie kompulsyvų lošimą, vis grėsmingiau besireiškiančią priklausomybę nuo modernių technologijų, sekso.

„Pusę metų dalyvauju Seime veikiančios Priklausomybių prevencijos komisijos veikloje ir vis neapleidžia jausmas, kad yra „dvi tikrovės“: „popierinė“, kuri gyvuoja valstybės institucijų ataskaitų pavidalu, ir ta, su kuria susiduriame realiame gyvenime. Ataskaitos skelbia apie greitą pergalę prieš priklausomybes, o tikrovėje matau kenčiančius žmonės, kuriems trūksta pagalbos, matau jų artimuosius, kuriems stinga elementarios informacijos. Tikrai džiaugiuosi, kad šiandien valdančioji dauguma rūpinasi alkoholio prieinamumo mažinimu, tačiau tiesa ta, kad absurdiška apsiriboti vien parodomosiomis akcijomis, gerokai per mažai pagalbos teikiant priklausomybių ligų pažeistiems žmonėms. Gerai žinoma, kad priklausomybė yra visos aplinkos liga – kai suserga vienas, suserga daug esančių aplinkui. Lygiai taip pat – kai sveiksta žmogus, sveiksta ir visa jo aplinka“, – teigia Seimo narys Andrius Navickas.

Spaudos konferencijoje kunigas K. Dvareckas išsamiau supažindins, su kokiais sunkumais susiduria priklausomi asmenys, nusprendę ieškoti pagalbos, ir kaip veikia bei kokių iššūkių patiria priklausomybių prevencijos bendruomenės, o dr. Justina Kymantienė pasidalins darbo su priklausomų asmenų artimaisiais patirtimi.

Kviečiame dalyvauti spaudos konferencijoje – tai puiki galimybė užduoti Jums rūpimus klausimus specialistams.

 

Daugiau informacijos:

Jurgita Lūžaitė- Kajėnienė, Seimo nario A. Navicko padėjėja-sekretorė

Tel. (8 5) 239 6550, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2018-01-11 08:56
   Jolanta Anskaitienė