Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario J. Džiugelio pranešimas: Lietuvos nacionalinei bibliotekai – ypatinga dovana

2018 m. sausio 25 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Dėkodamas Lietuvos žmonėms už ukrainiečio berniuko Bogdano gydymui paaukotus pinigus parlamentaras Justas Džiugelis padovanojo diską su olimpinio čempiono Virgilijaus Aleknos parašu. Nuo šiol Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje jį galės apžiūrėti visi norintys.

Sužinoję, kad jų nė metukų neturintis sūnus serga leukemija, Bogdano tėvai pardavė viską, ką turėjo ir ieškodami geriausio gydymo savo vaikui atvažiavo į Lietuvą. Nors pirmasis gydymo etapas buvo sėkmingas, turėti pinigai greitai baigėsi.

Norėdamas padėti bėdos ištiktai šeimai J. Džiugelis labdaros aukcione įsigijo kito parlamentaro, olimpinio čempiono V. Aleknos paaukotą diską. Tačiau pinigų brangioms gydymo procedūroms vis tiek trūko, tad J. Džiugelis paprašė visuomenės pagalbos. „Tai, kad žmonės susitelkė man prilygsta stebuklui. Nuostabu žinoti, kad gyvename jautrioje, kito nelaimei neabejingoje visuomenėje. Juk bendrystėje yra didžiausia mūsų tautos stiprybė. Jos dėka iškovojome laisvę, atlaikėme istorinius iššūkius ir padedame vienas kitam“, – įsitikinęs akcijos iniciatorius.

Bogdano istorijos sujaudinti žmonės per kelias dienas surinko gydymui reikalingą sumą – 26 751 eurą. Simbolinį čekį su šia suma visų aukojusiųjų vardu akcijos iniciatorius J. Džiugelis šiandien perdavė mažylį globojančio paramos ir labdaros fondo „Mamų unija“ vadovei Eglei Mėlinauskienei. „Be šitų pinigų, be gydymo, kuriam jie buvo renkami, Bogdanui nėra šansų pasveikti. Iš tikrųjų tai, ką padarė Justas, Virgilijus ir visi aukojusieji išgelbėjo mažylio gyvybę. Už tai visiems žemai lenkiuosi, – dėkojo E. Mėlinauskienė. Anot „Mamų unijos“ vadovės, ši akcija buvo daugiau, nei pinigų rinkimas mažam berniukui iš Ukrainos. Tai buvo visuomenės solidarizavimasis su Rusijos aneksiją išgyvenančia ukrainiečių tauta.

Šios gražios pilietinės akcijos simboliu tapo olimpinio čempiono, parlamentaro V. Aleknos dovanotas diskas. Kalbėdamas susirinkusiems legendinis sportininkas džiaugėsi, kad šis įrankis jau ne vieną dešimtmetį lietuviams yra artimas. „Niekada nepamiršime Romo Ubarto pergalių, kurių laukdavo visa Lietuva. Aš taip pat prisidėjau prie šios sporto rungties populiarumo. Dabar mano karjera jau baigėsi, tačiau turime jaunų metikų, tokių, kaip Andrius Gudžius. Bet nuostabiausia, kad diskas gali daryti stebuklus – tuo įsitikinome mes visi“, – sakė V. Alekna.

Diskas, kuris nuo šiol bus eksponuojamas Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, išties ypatingas. Ant jo olimpinio čempiono ranka įrašytas atstumas itin svarbus ir pačiam buvusiam sportininkui, ir visai Lietuvai. 2000-aisiais nusviedęs 73 metrus ir 88 centimetrus V. Alekna pasiekė asmeninį ir nacionalinį rekordus, antrą kartą pateko į olimpinę šalies rinktinę bei iškovojo savo pirmąjį olimpinį auksą.

Deja, renginyje dėl ligoninėje, kur šiuo metu gydomas berniukas, paskelbto karantino negalėjo dalyvauti Bogdano šeima. Tačiau susirinkusieji berniukui siuntė linkėjimų ir dovanų. „Sveikstant geros emocijos taip pat labai svarbios. Todėl nusprendėme pradžiuginti Bogdano širdelę ir padovanoti žaislų – tegul jie suteikia stiprybės kovojant su liga“, – visų vardu sakė J. Džiugelis.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Justas Džiugelis

Mob. 8 656 88886

   Naujausi pakeitimai - 2018-01-25 15:14
   Rūta Mensonaitė