Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario L. Kasčiūno pranešimas: parlamentaras prašo rasti lėšų knygų leidybai apie 1949 m. vasario 16 d. deklaracijos signatarus

2018 m. sausio 31 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į kultūros ministrę Lianą Ruokytę-Jonsson ir krašto apsaugos ministrą Raimundą Karoblį prašydamas atsižvelgti į Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio (LLKS) Tarybos 1949-jų metų vasario 16-osios Deklaracijos reikšmę Lietuvos valstybės tęstinumui ir surasti galimybę skirti lėšų knygų serijos apie 1949 m. vasario 16 d. deklaraciją pasirašiusius asmenis – Joną Žemaitį-Vytautą, Adolfą Ramanauską-Vanagą, Juozą Šibailą-Merainį, Petrą Bartkų-Žadgailą, Aleksandrą Grybiną-Faustą, Leonardą Grigonį-Užpalį, Vytautą Gužą-Kardą ir Bronių Liesį-Naktį leidybai.

L. Kasčiūno teigimu, nepaisant išreikšto dėmesio A. Vanago asmenybei ir nuopelnams, pastebėtina, kad šiuo metu informacijos ir mokomosios medžiagos apie LLKS Tarybos 1949 m. vasario 16 d. deklaracijos signatarus yra nepakankamai. Taip pat nėra išleista leidinių apie kitus 1949 m. vasario 16 d. deklaracijos signatarus, pvz.: Juozą Šibailą-Merainį, Petrą Bartkų-Žadgailą, Aleksandrą Grybiną-Faustą, Leonardą Grigonį-Užlapį, Vytautą Gužą-Kardą, Bronių Liesį-Naktį.

„Informacijos ir mokomosios medžiagos apie LLKS Tarybos 1949 m. vasario 16 d. deklaracijos signatarus trūkumas buvo pastebimas nuolat. Sovietinės okupacijos metais informacija apie LLKS deklaraciją buvo slepiama, dėl ko užaugo karta, nieko nežinanti apie šį istorinį įvykį ir jame dalyvavusius asmenis. Tokia padėtis lemia ir tai, kad informacija apie Lietuvos valstybei nusipelniusius asmenis viešojoje erdvėje yra lengvai manipuliuojama – visuomenė yra neatspari trečiųjų šalių skleidžiamai propagandai“, – komentavo Seimo narys.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys

Laurynas Kasčiūnas

Mob. 8 668 42 176, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2018-01-31 11:45
   Rūta Mensonaitė