Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario A. Syso pranešimas: „Valstybės tarnybos reforma – daugiau spąstų negu motyvacijos darbuotojams“

2018 m. vasario 8 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcija Seime aiškinosi, kaip pasirengta valstybės tarnybos pertvarkai, nes Vyriausybė neseniai pritarė naujam Valstybės tarnybos įstatymo projektui, kurį dar turi svarstyti Seimas.

Reforma palies dešimtis tūkstančių Lietuvos gyventojų, dirbančių valstybės tarnyboje, tačiau į LSDP frakcijos posėdį pristatyti pertvarkos kviestas vidaus reikalų ministras teatsiuntė savo patarėjus. Tuo metu atvykusi Lietuvos valstybės tarnautojų profesinės sąjungos pirmininkė Irena Petraitienė neslėpė, kad darbuotojų akimis įstatymas yra tobulintinas, o kai kurios jo nuostatos tiesiog stebina. „Valstybės tarnautojai jau dabar yra įbauginti dėl savo darbo vietos, jie niekuomet nedalyvauja jokiuose mitinguose už darbuotojų teises“, – pasakojo I. Petraitienė.

Socialdemokratų manymu, naujai parengtas Valstybės tarnybos įstatymas numato dar didesnę darbuotojo priklausomybę nuo tiesioginio vadovo, nuo subjektyvių jo sprendimų. „Vertinant darbuotoją nenumatytas privalomas darbuotojų atstovo dalyvavimas. O juk nuo vertinimo priklauso, ar darbuotojas nebus atleistas. Vadovo vertinime gali būti labai subjektyvių kriterijų“, – pertvarkos nuostatomis abejojo Seimo narė Rasa Budbergytė.

Profesinės sąjungos ir socialdemokratai nepritaria Valstybės tarnybos įstatyme numatytai supaprastintai valstybės tarnautojų atleidimo tvarkai. „Atleidimas vėlgi priklausys nuo vadovo vertinimų. Ir čia gali būti vadovo „patinka, nepatinka“ veiksnys, o darbuotojas gali stengtis ne siekti rezultato, o tiesiog asmeniškai įtikti viršininkui“, – sako Seimo LSDP frakcijos seniūno pavaduotojas Julius Sabatauskas.

Socialdemokratas Algirdas Sysas sako, kad apskritai neaišku, kas vykdys darbuotojų į valstybės tarnybą atranką. „Įstatyme jokia įstaiga ar tarnyba neįvardijama, o tai kelia įtarimų, kad gali būti naikinamas Valstybės tarnybos departamentas, o kas vietoje jo – nenumatyta“, – sako politikas.

Nors tvirtinama, kad valstybės tarnybos reforma nieko nekainuos, tačiau pirminiuose variantuose buvo nurodytos įvairios kelių dešimčių milijonų sumos. Socialdemokratų manymu, jei pertvarka bus daroma iš vidinių resursų, teks atleisti nemažai valstybės tarnautojų, o jų algos ir toliau liks apkarpytos nuo ekonominės krizės laikų.

„Jau dabar norinčiųjų dirbti valstybės tarnyboje sumažėjo perpus, ir jeigu nebus sprendžiama, kaip motyvuoti tarnautojus adekvačiais atlyginimais arba iškraipant visą šią sistemą didinti algas tik išskirtinėms grupėms, pavyzdžiui, išrenkant statutinius darbuotojus, tai tokia pertvarka netenka prasmės, nors jos labai reikia valstybės tarnybai“, – sako A. Sysas.

 

Daugiau informacijos:

Irmina Frolova-Milašienė

El. p. [email protected]

Mob. 8 600 07 099

   Naujausi pakeitimai - 2018-02-08 10:35
   Monika Kutkaitytė