Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narių G. Landsbergio ir A. Matulo pranešimas: „Kas slypi už R. Karbauskio noro į Vaikų ortopedijos traumatologijos centrą įbrukti Vaiko raidos centrą?“

2018 m. vasario 8 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis ir frakcijos narys Antanas Matulas, išgirdę apie Seimo valdančiųjų valstiečių ketinimus į Vilniaus universiteto ligoninės „Santaros“ klinikų Vaikų ligoninės Vaikų ortopedijos traumatologijos centrą įkelti Vaiko raidos centrą, įstaigų kvietimu šią savaitę jose apsilankė, kad išsiaiškintų, ar tokia pertvarka pagrįsta ir racionali.

„Vizitai abiejose įstaigose tik dar labiau sustiprino nuomonę, kad išardant modernų, geriausia medicinos aparatūra aprūpintą centrą, kuriame dirba aukščiausio lygio gydytojai, suteikiamos aukščiausios kokybės paslaugos pacientams, bus praktiškai sunaikinta ilgus metus kurta ir puoselėta medicinos paslaugas teikianti struktūra. Deja, bet ir Vaiko raidos centro būklė nuo to nė kiek nepagerės, nes nei viena, nei kita gydymo įstaigos tokiai pertvarkai nepritaria“, – sakė G. Landsbergis, pažymėjęs, kad išvakarėse centre lankėsi Seimo Kultūros komiteto pirmininkas valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis ir subraižė architektūrinius planus, kur ir kaip turėtų būti sukeltas Vaiko raidos centras.

„Ne Sveikatos apsaugos ministerija, ne Seimo Sveikatos reikalų komitetas, o Kultūros komitetas išreiškia ypatingą susirūpinimą sprendžiant medicinos įstaigų perkėlimo klausimą“, – stebėjosi G. Landsbergis.

Patalpų kultūros paveldo saugomame pastate Žvėryne vaiko raidos centrui ieškoma nuo 2007 m. Vyko konkursas naujoms patalpoms statyti, tačiau buvo apskųstos jo procedūros. Galų gale naujo pastato statybą planuojama pradėti jau šiais metais. Vaiko raidos centro atstovai stebisi tokiu valstiečių lyderio spaudimu, kai jau visai netrukus turėtų atsirasti naujos patalpos centrui. O kol jos bus visiškai įrengtos, darbuotojai dar luktertų dabar esančiose patalpose, o kad aplinkiniai pastatai nekeltų pavojaus, reikia, kad valstybė surastų 260 tūkst. eurų jai priklausančių patalpų stogo sutvarkymui. Tai nėra didelė našta biudžetui, juo labiau kad kultūros paveldo objektu ir taip reikia pasirūpinti.

„Vaiko raidos centro vadovai nenori kitų sąskaita spręsti šios problemos. Šio centro nenori priimti ir Vaikų ortopedijos traumatologijos centras. Tuomet visiems kyla klausimų, kodėl Kultūros komiteto pirmininkas taip rūpinasi perkėlimo klausimais? Galbūt atsirado šios gražios teritorijos Žvėryne pirkėjas? – kėlė klausimą A. Matulas, pabrėždamas, kad tokiu sprendimu būtų ir vieniems, ir kitiems pablogintos sąlygos. – Kitokių argumentų, dėl ko taip daroma, išskyrus turtinius, neradome.“

Dėl tokio kišimosi sąmoningai bloginant sąlygas personalui ir pacientams, išardant gerai veikiančią struktūrą, rizikuojama netekti geriausių šiuo metu ten dirbančių specialistų. Vaikų ortopedijos traumatologijos centras – vienintelis toks Baltijos regione, teikiantis aukščiausio lygio vaikų ortopedijos, traumatologijos, nudegimų ir plastinės chirurgijos bei neurochirurgijos paslaugas ne tik Lietuvos, bet ir kitų valstybių mažiesiems pacientams. Centre sukurtas kompleksinis gydymas, kaip ištaisyti įvairias įgimtas patologijas, taikant daugkartines operacijas. Vaikų ortopedijos skyriuje kasmet gydoma apie 1500 vaikų, atliekama iki 1000 operacijų, Vaikų konsultacijų poliklinikoje per metus suteikiama ortopedinių konsultacijų beveik 15 tūkst. ligonių.

 

Daugiau informacijos:

Seimo TS-LKD frakcijos

Viešųjų ryšių grupė

Tel. (8 5) 239 6506

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2018-02-08 10:48
   Monika Kutkaitytė