Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario dr. Stasio Tumėno pranešimas: „Siūlau 2019 metus paskelbti Pasaulio lietuvių metais“

2018 m. vasario 14 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo narys, Lietuvos Respublikos Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininko pavaduotojas Stasys Tumėnas siūlo 2019 metus paskelbti Pasaulio lietuvių metais. Toks siūlymas pristatytas 2018 m. vasario 13 d. įvykusiame Lietuvos Respublikos Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pasitarime. Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henke ir komisijos nariai tokiam siūlymui pritarė. Seimo nutarimo „Dėl 2019 metų paskelbimo Pasaulio lietuvių metais“ projektas užregistruotas Seimo posėdžių sekretoriate. Komisija pasiūlė nutarimo projektą įtraukti į Seimo pavasario sesijos darbų programą.

Siūlymą inspiravo istorinė sukaktis – 2019 metais sukanka 70 m., kai buvo paskelbta Lietuvių Charta, įsteigusi Pasaulio lietuvių bendruomenę (PLB), apibrėžusi pamatines lietuvių ir tautinės bendruomenės teises, vertybes, principus, lietuvių įsipareigojimą darbu, mokslu, turtu, pasiaukojimu kovoti, kad apgintų ir išlaikytų nepriklausomą Lietuvos valstybę.

Projektas parengtas išskiriant Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) indėlį, atkuriant nepriklausomą Lietuvos valstybę; pabrėžiant PLB veiklą lietuvių istorijos, kalbos, kultūros, mokslo, paveldo, tradicijos, tautinės tapatybės išsaugojimo srityse; suvokiant išskirtinį Pasaulio lietuvių bendruomenės vaidmenį šiuolaikinės Lietuvos diasporai, Lietuvos valstybingumui, nepriklausomos ir demokratinės valstybės tęstinumui.

Seimo narys „Aiškinamajame rašte“ primena, kad Lietuvos diasporą sudaro apie 1,3 mln. lietuvių ir lietuvių kilmės žmonių, gyvenančių už Lietuvos ribų. Jis sako: „Pasaulio lietuvių metai skelbiami, kad iš naujo atrastume ryšį su užsienio lietuviais, kad jį padarytume kasdienio kūrybingo gyvenimo dalimi, kad apmąstytume lietuviškosios tapatybės sampratą, reikšmę, konstravimo mechanizmus ir principus.“

Pasaulio lietuvių metai – tai galimybė reflektuoti asmens ir tautos tapatybes, kurios globaliame pasaulyje yra takios. Kadangi 2019 m. planuojamas referendumas dėl dvigubos (daugybinės) pilietybės, atsiranda galimybė į šio visai lietuvių tautai svarbaus klausimo sprendimą įtraukti kuo daugiau sąmoningų lietuvių, gebančių priimti atsakingus ir Lietuvai reikalingus sprendimus.

Pasaulio lietuvių bendruomenės istorija, teisės aktai, struktūra, veikla ir iniciatyvos padės Lietuvos visuomenei pažinti užsienio lietuvių indėlį į Lietuvos valstybės (at)kūrimą, dabartines veiklas, užsienio lietuvių bendruomenių problemas, kurių sprendimas yra Lietuvos strateginis interesas.

Globaliame pasaulyje būtina vienyti visus lietuvius ir lietuvių kilmės asmenis, nes tai leis išlaikyti lietuviškąją tapatybę, lietuvių kalbą, kultūrą ir baltiškąjį mentalitetą.

Pasaulio lietuvių metų minėjimas ugdys istorinį sąmoningumą, dialogo kultūrą, skatins tautiškumą ir pilietiškumą, inspiruos pasididžiavimą lietuviška tapatybe ir pažangia valstybe.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys

Stasys Tumėnas

Mob. 8 668 42 143, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2018-02-14 14:33
   Monika Kutkaitytė