Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Kauno ir Kauno rajono Seimo LVŽS frakcijos nariai pasveikino lietuvių kalbos mokytojus Tarptautinės gimtosios kalbos dienos proga

2018 m. vasario 21 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Jungtinės Tautos vasario 21-ąją paskelbė Tarptautine gimtosios kalbos diena. Atsidėkodami už prasmingą ir sunkų kasdieninį darbą, Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos nariai Ramūnas Karbauskis, prof. Aureljus Veryga, dr. Mindaugas Puidokas, Rūta Miliūtė, Lauras Stacevičius ir Kęstutis Bacvinka pakvietė Kauno miesto ir rajono pradinių ir bendrojo ugdymo mokyklų lietuvių kalbos mokytojus į popietę-koncertą „Gimtoji kalba“.

Seimo narys dr. Kęstutis Mažeika perskaitė Seimo Pirmininko prof. Viktoro Pranckiečio sveikinimą. Sveikinime buvo pabrėžta, kad „Lietuva švenčia valstybės atkūrimo šimtmetį, o lietuvių kalba gyva šimtus metų. Ir gyvuos ji tol, kol bus puoselėjama, kol bus ja kalbančiųjų, nes, kaip sakė Mikalojus Daukša, kalba yra bendras meilės ryšys, vienybės motina, pilietiškumo tėvas, valstybės sargas. Gimtoji kalba nuo pirmojo žodžio lydi mus visą gyvenimą. Galima mokėti tūkstančius kalbų, bet jausti tik vienintele – gimtąja – kalba“.

Seimo nariai R. Karbauskis, dr. M. Puidokas ir R. Miliūtė taip pat padėkojo lietuvių kalbos ir pradinių klasių mokytojams už lietuvių kalbos saugojimą ir puoselėjimą bei palinkėjo didžiulės sėkmės vaikų – mūsų šalies ateities – ugdyme.

Popietę vainikavo VDU MA docentės Ritos Novikaitės ir jos studentų-absolventų koncertas, kurio metu skambėjo žymiausių lietuvių ir užsienio kompozitorių sukurtos dainos ir arijos.

Dar kartą dėkojame mūsų gerbiamiems mokytojams už lietuvių kalbos kūrimą, puoselėjimą bei  išsaugojimą ir linkime kūrybinės ugnelės, kantrybės, didžiulės sėkmės!

Bendrinė lietuvių kalba galutinai susiformavo 19 a. Kokia sena ji bebūtų, pasižymi nuostabia struktūra, tobulesne už sanskritą ir graikų kalbą, žodingesne negu lotynų kalba ir nepalyginamai įmantresne negu bet kuri iš paminėtų trijų.

 

Daugiau informacijos:

LVŽS Kauno biuro
Viešųjų ryšių specialistė Ieva Dyraitė
Mob. 8 638 80867
El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2018-02-21 10:19
   Rūta Mensonaitė