Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narių Kęstučio Bacvinkos ir Kęstučio Mažeikos pranešimas: „Želdynų įstatymas – naujas požiūris į miesto medžių gerovę“

2018 m. vasario 26 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Miestuose einanti medžių kirtimo banga privertė ieškoti priemonių, kaip suvaldyti šį procesą kreipiant dėmesį į specialistų, visuomenės ir institucijų reikalavimus. Šiuo metu masiškai kertami medžiai tenkinant miestų atnaujinimą medžių sąskaita. Miestų gyventojai skausmingai reaguoja į medžių kirtimą, kontroliuojančios institucijos negali pilnai vykdyti savo funkcijų, o savivaldybės taip pat nepatenkintos dėl neaiškių nuostatų  tvarkant miesto želdynus.

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Kęstutis Mažeika ir komiteto narys Kęstutis Bacvinka parengė Želdynų įstatymo projektą, kuriame daug dėmesio skiriama miesto medžių gerovei griežčiau reglamentuojant jų priežiūrą, apskaitą, leidimų išdavimą kirtimui ir visuomenės dalyvavimą šiame procese. Projekto rengėjus nuolat konsultavo aplinkos apsaugos, akademinės visuomenės atstovai ir arboristai.

Želdynų įstatymo projekte pateikiamos aiškios nuostatos dėl saugotinų medžių. Iš poįstatyminių aktų į įstatymą perkeltos nuostatos, kas yra saugomi, saugotini ir nesaugotini medžiai, leis geriau orientuotis ne tik medžių priežiūrą vykdančioms institucijoms, bet ir visiems gyventojams, kurie prižiūri ar domisi šalia augančių medžių likimu. Projekte pateikiamos sąvokos, kas yra privati valda ir privati namų valda ir kaip šiose privačiose teritorijose turi būti elgiamasi su augančiais medžiais.

Projekte tikslingiau paskirstomos želdynus kontroliuojančių ir juos tvarkančių institucijų funkcijos. Daug dėmesio skirta medžių inventorizacijai, aiškiau reglamentuotos ministerijų ir savivaldybių funkcijos ir leidimų išdavimo medžių kirtimui tvarka. Projekte leidimai želdynų tvarkymui suskirstyti į tris grupes, kurių viename be išankstinio leidimo galima sutvarkyti vėtrų išlaužas ar aplinkiniams pavojingus medžius, kitame – medžių šalinimui išduodami leidimai, kaip įprasta dabar, ir trečiame – dėl visuomenei svarbių želdynų, kaip parkai, skverai, leidimai išduodami tik pritarus didesnei suinteresuotos visuomenės daliai. Visais leidimų išdavimo atvejais, įvedus duomenis apie prašymą išduoti leidimus medžių tvarkymui, savivaldybės įpareigojamos apie tai informuoti vietos gyventojus.

Projekto rengėjai įsiklausė ir į Aplinkos ministerijos susirinkimų metu išsakytas pastabas dėl želdinių svarstymo su visuomene dar tuomet, kai gimsta idėja, nepriklausomų ekspertų ekspertinio vertinimo, informacijos pateikimo detalizavimo ir dėl inventorizacijos atnaujinimo.

Seimui priėmus Želdynų įstatymą visuomenė turėtų daugiau galimybių efektyviau dalyvauti želdynų tvarkymo procese, o savivaldybės ir kitos institucijos atsakingiau priimti sprendimus tvarkant miestų teritorijose esančius želdinius.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Kęstutis Bacvinka, mob. 8 668 42 298

Seimo narys Kęstutis Mažeika, mob. 8 668 42 139

   Naujausi pakeitimai - 2018-02-26 10:20
   Monika Kutkaitytė