Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Simono Gentvilo pranešimas: „Receptas tūkstančiams naujų darbo vietų regionuose – medienos pramonės skatinimas“

2018 m. vasario 28 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Mediena ir biomasė yra didžiausias Lietuvos gamtinis resursas. Seime vykusioje diskusijoje apie tai, kaip tapti medienos pramonės ir bioekonomikos klasterio lyderiais pasaulyje, aptartos galimybės ir būdai, kaip mažinti neapdirbtos medienos eksportą skatinant medienos apdirbimo įmonių kūrimąsi Lietuvoje.

„Medienos pramonė dažniausiai kuriasi regionuose, kurie stipriai kenčia nuo centralizavimo politikos. Prieš kelias savaites medienos pramonės įmonės paskelbė kuriančios medienos pramonės klasterį. Mūsų užduotis – padėti tokiam verslui vystytis. Priešingai paslaugų sektoriui, pramonė ateina dešimtmečiais, todėl mes, politikai, turime prisidėti kuriant ilgalaikį šalies ekonomikos stuburą, padėdami vietinės žaliavos apdirbimo pramonei“, – kalbėjo Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas Simonas Gentvilas.

Jo teigimu, būtina pradėti diskusiją, kaip nepažeidžiant Europos Sąjungos laisvos prekybos sutarčių paskatinti ilgalaikį žaliavos užtikrinimą vietinei medienos pramonei.

„Parengus bioekonomikos strategiją būtų galima kalbėti ir apie intensyvesnį Lietuvos miškų ūkininkavimą, užtikrinant, kad gamtos sugautas anglies dvideginis būtų išnaudotas pramonėje, o ne grįžtų į atmosferą pūdamas medienoje ar kitoje biomasėje“, – argumentavo liberalas.

Valdydama pusę Lietuvos miškų ūkio valstybė turi milžinišką galią pritraukti medienos apdirbimo įmones į regionus. Tačiau šiandien eksportuojamas kas penktas nukirstas medis ir tendencija akivaizdi – kasmet vis daugiau grynosios žaliavos eksportuojama perdirbti į kaimynines šalis. Lietuvos pasienyje kuriasi dešimtys lentpjūvių ir medienos drožlių gamyklų, orientuotų į lietuvišką medieną.

„Tema nėra nauja, tačiau jai trūksta proveržio. Žaliavos turime, noro investuoti yra, tačiau procesas nevyksta dėl žaliavos tiekimo garantijų ir palankių ekonominių sąlygų nebuvimo. Nedidindami kirtimo mastų galime sukurti žymiai didesnę vertę Lietuvoje, jei sugebėtume tampriau surišti medienos augintojus su jų apdirbėjais. Ministerijų ir valstybinės miškų urėdijos vaidmuo čia yra kritinis. Nebus pramonės, nebus pirkėjų vietinei žaliavai. Dialogas turi prasidėti“, – komentavo Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Rimantas Sinkevičius.

 

 

Daugiau informacijos:

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas

Simonas Gentvilas

Mob. 8 698 42 168

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2018-02-28 09:19
   Monika Kutkaitytė