Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narės A. Maldeikienės pranešimas: NTAKD negali formuoti mokslo politikos

2018 m. kovo 5 d. pranešimas žiniasklaidai

 

 

Penktadienį iš Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento (NTAKD) gautas atsakymas į užklausą dėl sausio mėnesio viduryje paaiškėjusių aplinkybių apie ribojimus pateiktus istoriko Dariaus Staliūno paskaitai.

Departamento atsakymas rodo, jog jo valdininkai arba nesuvokia savo kompetencijos ribų arba jas peržengia.

Anksčiau NTAKD uždraudė istorikui D. Staliūno paskaitos metu rodyti Blindos alaus reklamą, kuri buvo pasitelkta rodant, kaip konkretus istorinis įvykis naudojamas komercinėje reklamoje.

Nors NTAKD pripažino, kad „nesiekė uždrausti paskaitoje demonstruoti dr. D. Staliūno pasirinktą reklaminį vaizdo klipą“, tačiau tuo pat metu iškėlė neįgyvendinamą sąlygą – taip perredaguoti vaizdo klipą, kad jame nebūtų matomi prekės ženklas ir pavadinimas.

A. Maldeikienė įsitikinusi, kad taip buvo peržengtos departamento kompetencijos ribos ir imtasi ne kontroliuoti alkoholio, tabako ir narkotikų kontrolės veiklą, bet formuoti Lietuvos mokslo politiką.

Seimo narė ypatingai atkreipia dėmesį į šokiruojančią situaciją, kai praėjus 28 metams po  Nepriklausomybės atkūrimo, mokslininkai priversti riboti tyrimus bei kvestionuojama jų teisė laisvai mąstyti ir kalbėti. 

Prieduose pateikiami Seimo narės užklausa ir NTAKD atsakymai Nr. 1, Nr. 2.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narė

Aušra Maldeikienė

Tel. (8 5) 239 6646

El. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2018-03-05 13:26
   Rūta Mensonaitė