Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narės A. Maldeikienės pranešimas: „Vyriausybė toliau stiprina stambiųjų ūkininkų įtaką žemės ūkyje“

2018 m. kovo 6 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Antradienį Seimo narė Aušra Maldeikienė kreipėsi į šalies Vyriausybės vadovą Saulių Skvernelį prašydama atsakyti, kodėl spręsdamas pieno sektoriaus plėtros klausimus sausio 8 d. susitikime su įtakingais pieno sektoriaus atstovais jis nepakvietė nė vieno smulkaus ar vidutinio ūkio atstovo.

Tarp 25 susitikimo dalyvių net 19 ta ar kita forma buvo stambių pieno ūkių atstovai ar didžiųjų pieno perdirbimo įmonių vadovai.

Parlamentarė primena, kad remiantis Lietuvos agrarinės ekonomikos instituto skaičiavimais,  „aukščiausias rentabilumas buvo pasiektas vidutinio dydžio 34 sutartinius gyvulius laikančiuose pieno ūkiuose: čia 1 sąnaudų euras atnešė 0,59 Eur pelno, įskaitant subsidijas“, „mažiausias sąnaudas vienam sutartiniam gyvuliui – 1 370 Eur – patyrė vidutiniai, apie 34 sutartinius gyvulius laikantys Lietuvos pieno ūkiai“, o „ vidutiniškai 12,9 sutartinio gyvulio laikantys pieno ūkiai sukūrė daugiausia produkcijos (2 703 Eur), gavo daugiausia pelno (575 Eur) ir turėjo didžiausią grynųjų pinigų srautą (EBIDA siekė 1 436 Eur) vienam sutartiniam gyvuliui“ ir „būtent tokio dydžio pieno ūkiai sukūrė papildomą pridėtinę vertę – gamino ekologišką pieną, perdirbo pagamintą pieną ir produkciją pardavė tiesiogiai vartotojams ir pan.“

Seimo narė įsitikusi, kad tokiu būdu aptarti klausimai, ir ypač – priimti nutarimai, pagal kuriuos  Žemės ūkio ministerijai buvo nurodyta iki kovo 10 dienos Vyriausybei pateikti konkrečius teisės aktų projektus, yra vienareikšmiškai palankūs tik stambiausiems pieno ūkiams ir didiesiems perdirbėjams.

Parlamentarė  teigia, kad susitikimo dienotvarkė ir jo nutarimai slepia eilinį grubų bandymą eilinį kartą iš rinkos stumti smulkiuosius (o dar blogiau – ir jaunuosius) ūkininkus bei stambiųjų gamintojų ir perdirbėjų naudai perskirstyti valstybės lėšas ir europinę paramą.

A. Maldeikienė atkreipia dėmesį, kad susitikime dalyvavo ir Ministro Pirmininko patarėjas kovai su korupcija Skirmantas Malinauskas, kurio taip pat paklausta, ar toks tik vienos interesų grupės protegavimas suderinamas su skaidria politika.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narė

Aušra Maldeikienė

Tel. (8 5) 239 6646

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2018-03-06 13:38
   Monika Kutkaitytė