Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario S. Gentvilo pranešimas: „Gyventojai permokėjo už atliekų tvarkymą“

2018 m. kovo 19 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Du metus Lietuvos gyventojai gaudavo sąskaitas už teikiamas atliekų rūšiavimo ir deginimo paslaugas, tačiau daugelyje savivaldybių šios paslaugos nebuvo teiktos. Seimo narys Simonas Gentvilas kreipėsi į Vyriausybės atstovus 10-yje Lietuvos apskričių su prašymu inicijuoti savivaldybių tarybų patvirtintų atliekų tvarkymo rinkliavų peržiūrėjimą.

„Pastaruosius dvejus metus Lietuvos savivaldybės gyventojams į atliekų tvarkymo kainą buvo įtraukiama rūšiavimo paslauga mechaninio ir biologinio apdorojimo įrenginiais (MBA) bei deginimo paslauga susikaupusioms atliekoms. Tačiau dėl Aplinkos ministerijos neveiksnumo, dalis atliekų nebuvo rūšiuojamos, o kita dalis išrūšiuotų atliekų vis tiek buvo išvežtos ir pašalintos sąvartynuose. Užuot užtikrinusi maksimalų komunalinių atliekų antrinį rūšiavimą ir įpareigojusi AB „Lietuvos energija“ tapti degintinų atliekų savininku, Aplinkos ministerija daugeliu atveju regioniniams nepaliko nieko kito, kaip vežti rūšiuotas atliekas tiesiai į sąvartynus ir ten jas kaupti“, – problemą įvardijo Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas S. Gentvilas.

Parlamentaras teigia, kad gyventojams susimokėjus už rūšiavimo ir deginimo paslaugas – jos nebuvo suteiktos. Vietoje to Aplinkos ministerijos įsakymu, rūšiuotos atliekos buvo kauptos sąvartynuose, o paskui pašalintos. Parlamentaro teigimu, Aplinkos ministerija leisdama šalinti degiąsias atliekas sąvartynuose galimai veikia nusikalstamai ir daro žalą gamtai.

Pavyzdžiui, Vilniaus regioniniame sąvartyne pernai pašalinta per 100 000 tonų išrūšiuotų degintinų atliekų. Marijampolės regione beveik metus neveikė automatinio rūšiavimo linija ir nerūšiuotos atliekos buvo vežamos tiesiai į sąvartyną, užuot jas tvarkius.

„Mūsų skaičiavimais, nesudeginus ir nerūšiavus atliekų dalyje regionų, susikaupė didelis perteklius pinigų regioninių atliekų tvarkymo centrų sąskaitose. Savivaldybių tarybos, kurios yra regioninių atliekų tvarkymo centrų akcininkės, turi aiškiai deklaruoti, kaip gyventojams kompensuos permokas 2018 arba 2019 metais. Ir tai turėtų užtikrinti Vyriausybės atstovai apskrityse“, – sakė parlamentaras.

Aplinkos apsaugos komiteto grupė inicijavo įstatymo projektą, kuriuo siekiama, kad nuo 2019 metų sąvartynų vartų mokestį tvirtintų ne regioninių atliekų tvarkymo centrų valdybos, o Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija.

 

 

Daugiau informacijos:

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys

Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas

Simonas Gentvilas

Mob. 8 698 42 168, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2018-03-19 15:45
   Monika Kutkaitytė