Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narės R. Morkūnaitės-Mikulėnienės pranešimas: parlamentarė siūlo suteikti galimybę Lietuvos piliečiams Nepriklausomybės Aktą pamatyti nemokamai

2018 m. kovo 20 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipėsi į kultūros ministrę Lianą Ruokytę-Jonsson prašydama užtikrinti, kad Signatarų namuose eksponuojamą Nepriklausomybės Aktą Lietuvos piliečiai galėtų pamatyti nemokamai. Parlamentarė taip pat siūlo šiuo metu veikiančią Signatarų namų lankymo tvarką ir rinkliavą pakeisti į savanorišką rinkliavą muziejui, pagal kurią kiekvienas muziejaus lankytojas galėtų palikti individualią auką.

„Minėdami Lietuvos Nepriklausomybės šimtmetį mūsų piliečiams turime suteikti galimybę jos pradžią simbolizuojantį Aktą pamatyti nemokamai. Lietuvos valstybės šimtmečio kontekste iniciatyva kviesti plačiąją visuomenę susipažinti su šio dokumento originalu yra skatintina ir pagirtina, tačiau tam neturi būti jokių kliūčių“, – pažymėjo Seimo narė.

Tvarka, kad norintieji pamatyti Nepriklausomybės Aktą turi susimokėti, nusistebėjo ir dokumentą atradęs profesorius Liudas Mažylis. Primename, kad nuo šių metų sausio 21 d. Kultūros ministerijai ir Nacionaliniam muziejui pavaldžiuose Signatarų namuose Vilniuje yra eksponuojamas 1918-ųjų vasario 16-osios Nepriklausomybės Aktas. Praėjusių metų kovo 29 dieną Vokietijos diplomatiniame archyve Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) profesorius L. Mažylis rado Vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės Akto originalą lietuvių kalba.       

 

Daugiau informacijos:

Seimo narė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė

Tel. (8 5) 239 6657, el. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2018-03-20 10:01
   Monika Kutkaitytė