Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narių L. Kasčiūno, R. Morkūnaitės-Mikulėnienės, Ž. Pavilionio pranešimas: siūloma Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrui grąžinti pareigą inicijuoti genocido nusikaltimų tyrimus

2018 m. kovo 23 d. pranešimas žiniasklaidai

 

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Laurynas Kasčiūnas, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė ir Žygimantas Pavilionis registravo pasiūlymą, kuriuo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrui (LGGRTC) būtų grąžinta pareiga inicijuoti genocido nusikaltimų tyrimus, t. y. savo iniciatyva teikti surinktą medžiagą apie genocido nusikaltimus.

„Pastarasis pralaimėjimas Europos Žmogaus Teisių Teisme, kuomet stribas V. Vasiliauskas buvo pripažintas nekaltu dėl lietuvių genocido, yra mūsų teisinės sistemos spragų atspindys. Turime imtis veiksmų, kuriais skubiai būtų galima ištaisyti šias spragas, leidžiančias šalies išdavikams ir nusikaltėliams prieš mūsų tautą likti nenuteistiems. Todėl ir registruojame šias įstatymo pataisas“,  – teigia L. Kasčiūnas.

2003 m. buvo priimti minėto įstatymo pakeitimai, kuriais, be kita ko, buvo išbrauktos LGGRTC funkcijos, jog LGGRTC nustato genocido organizatorius bei vykdytojus ir pateikia medžiagą apie juos; taip pat kontroliuoja, kad šis tyrimas nebūtų vilkinamas.

Šiuo metu LGGRTC nėra įpareigotas savo iniciatyva rinkti medžiagą apie genocido nusikaltimus ir teikti medžiagą prokuratūrai. Nuo 2003 m. LGGRTC Specialiųjų tyrimų skyrius savo iniciatyva nebeteikė jokios medžiagos prokuratūrai. Todėl siūloma grąžinti minėtas funkcijas į LGGRTC įstatymo projektą.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys

Laurynas Kasčiūnas

Mob. 8 668 42 176

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2018-03-23 10:22
   Rūta Mensonaitė