Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario E. Zingerio pranešimas: parlamentaras dalyvaus bendrame penkių Baltijos jūros regiono valstybių šimtmečio minėjime Ženevoje

2018 m. kovo 26 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Su darbo vizitu Ženevoje viešintis Seimo narys Emanuelis Zingeris šiandien dalyvaus bendrame Suomijos, Lietuvos, Estijos, Lenkijos ir Latvijos valstybingumo šimtmečio minėjime.

E. Zingerio inicijuotas renginys vyks šalia simbolinės vietos – pastato, kuriame buvo įsikūrusi Tautų Lygos, kurios nare Lietuva tapo XX a. trečiojo dešimtmečio pradžioje, centro būstinė. Minėjimas organizuojamas tuo metu, kai kovo 24–28 d. Ženevoje vysta Tarpparlamentinės Sąjungos 138-oji Asamblėja.

„1917–1918 m. minime šimto metų sukaktį, kai atkūrėme mūsų nepriklausomybę, demokratiją ir mūsų tautos pasakė „ne“ diktatūrai ir bolševikiniam totalitarizmui. Žvelgiant iš šimtmečio perspektyvos, tuometinė mūsų kova ir tarpukario patirtys buvo bendros. Todėl Lietuva šia nuostabia proga pakvietė susitikti ir kartu paminėti sėkmingą kelią stiprinant tiek mūsų tarpukario valstybingumą, tiek mūsų tautų nepriklausomybę bei tampant visiškai laisvomis ir pripažintomis valstybėmis“, – teigia E. Zingeris.

Renginyje pagrindinį pranešimą skaitys Vokietijos archyvuose Vasario 16-sios akto originalą atradęs profesorius Liudas Mažylis. Dalyvius sveikins Seimo delegacijos Tarpparlamentinėje Sąjungoje pirmininkas Gediminas Kirkilas, Estijos, Latvijos, Lenkijos ir Suomijos parlamentų delegacijų vadovai, taip pat bus perskaityti specialiai šiam renginiui skirti Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio ir pirmojo atkurtos Nepriklausomos Lietuvos valstybės vadovo Vytauto Landsbergio sveikinimai.

Kultūrinėje dalyje renginio dalyvius sveikins ir savo muzikinius kūrinius dovanos tarptautinių konkursų laureatų Gretos Staponkutės (altas) ir Augustino Rakausko (akordeonas) duetas „Tutto a Dio“.

E. Zingerio kvietimu, minėjime dalyvaus 16 valstybių parlamentų delegacijos Tarpparlamentinėje Sąjungoje, taip pat Gruzijos ir Makedonijos parlamentų pirmininkai, Latvijos, Naujosios Zelandijos parlamentų vicepirmininkai, Europos Tarybos parlamentinės asamblėjos generalinis sekretorius, ambasadoriai.

Suomija nepriklausomybės 100-metį minėjo 2017 m. gruodžio 4 d., Lietuva – vasario 16 d., Estija – vasario 24 d., Lenkija nepriklausomos valstybės atkūrimo 100 metų jubiliejų minės lapkričio 11 d., Latvija – lapkričio 18 d.

Pasak Seimo nario, per pastarąjį šimtmetį šios valstybės savo žmonių ryžto dėka įsitvirtino kaip sėkmingos, modernios ir drąsios šalys. Šiandien jos yra ne tik geros kaimynės ir draugės, bet ir patikimos sąjungininkės ir bendramintės Baltijos jūros regione ir Europos Sąjungoje, kartu dirbančios, kad aktualūs politiniai, ekonominiai ir saugumo iššūkiai būtų įveikti, o piliečiams užtikrinta laisvė, vertybės ir interesai.

 

Daugiau informacijos:

Seimo TS-LKD frakcijos narys

Emanuelis Zingeris

Tel. (8 5) 239 6644

El. p. Emanuelis.Zingeris@lrs.lt

   Naujausi pakeitimai - 2018-03-26 11:26
   Rūta Mensonaitė