Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario K. Starkevičiaus pranešimas: „Ar pamatuotai vykdoma Žemės ūkio ministerijos pertvarka?“

2018 m. kovo 27 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) paskelbė, kad nuo  liepos 1 d. įsigalios naujai patvirtinta ŽŪM struktūra. Skelbiama, kad šiuo metu ministerijoje yra 343 pareigybės, po pertvarkos jų liks 290. Darbuotojų skaičius sumažės 53 pareigybėmis arba 15,5 proc., tikimasi sutaupyti apie 60 tūkst. eurų.

„Reformai, kuri yra būtinybė, pasirengta. Per 27 Lietuvos Nepriklausomybės metus ūkininkai prisitaikė prie permainų, išmoko pasinaudoti ES parama, o ŽŪM reformų nebuvo jau dešimt metų“ – antradienį ŽŪM surengtoje spaudos konferencijoje sakė žemės ūkio ministras Bronius Markauskas.

„Su šiais ministro žodžiais negaliu sutikti. Po kiekvienų Seimo rinkimų, pasikeitus valdančiajai daugumai, ŽŪM kiekvieną kartą būdavo reformuojama, optimizuojama, mažinamas darbuotojų skaičius, – sakė Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Kazys Starkevičius. – 2008 m., man pradėjus vadovauti ŽŪM, buvo vykdomas valdymo optimizavimas, mažinamas darbuotojų skaičius. Žuvininkystės bei Veislininkystės priežiūros tarnybose dirbančių darbuotojų skaičius buvo sumažintas per pusę, gerokai buvo sumažintas darbuotojų skaičius ir kitose ŽŪM struktūrose“.

Pasak parlamentaro, keistai atrodo ŽŪM paskelbta žinia, kad specialistų skaičius po pertvarkos nemažėja. Iki šiol ŽŪM jų buvo 264, dabar liks 248 specialistai. Pokytis – 16 darbuotojų, ŽŪM yra 16 neužimtų etatų ir steigiamos 9 naujos vyriausiųjų ir vyresniųjų patarėjų pareigybės. Kažkaip nesueina skaičiai: pagal vienus –  mažinama 15,5 proc., pagal kitus – niekas nemažėja.

Todėl kyla tokie klausimai: ar pamatuotai vykdoma ŽŪM pertvarka, ar nebus sutrikdytas svarbių ŽŪM struktūrų darbas ir ar tai neturės neigiamos įtakos tolimesnei žemės ūkio ir kaimo plėtrai?

 

Daugiau informacijos:

Seimo TS-LKD frakcijos narys

Kazys Starkevičius

Tel. (8 5) 2396401

El. p. Kazys.Starkevicius@lrs.lt

   Naujausi pakeitimai - 2018-03-28 10:44
   Rūta Mensonaitė