Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narės R. Morkūnaitės-Mikulėnienės pranešimas: „V. Matijošaičio vadovaujamos savivaldybės įmonių valdybų nariams Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymas negalioja?“

2018 m. kovo 30 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipėsi į Seimo Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos l.e.p. pirmininką Virginijų Kanapinską, atkreipdama dėmesį, kad dauguma Kauno miesto savivaldybės kontroliuojamų įmonių valdybų narių nėra pateikę viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje deklaracijų ir taip galimai pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą.

„V. Matijošaitis ir jo judėjimo atstovai rinkimuose dalyvavo skelbdami aukščiausius įmonių valdymo skaidrumo standartus, kad į savivaldybės įmones negali būti skiriami žmonės pagal lojalumą miesto valdžiai, – priminė Seimo narė. – Dabar žiniasklaida atskleidė, kad Kauną valdant V. Matijošaičiui, šių įmonių valdymas yra patikėtas asmenims, kurie susiję su jo verslu, su jo politiniu judėjimu arba valdančiąja koalicija. Nuo visuomenės negali būti slepiami tokie ryšiai. Tuo metu absoliuti dauguma šių įmonių valdybos narių, panašu, nėra visai deklaravę savo privačių interesų.“

Parlamentarė vardija uždarųjų akcinių bendrovių „Kauno autobusai“, „Kauno švara“, „Kauno vandenys“, akcinės bendrovės „Kauno energija“ valdybų narius, kurie pagal viešai prieinamus duomenis minėtų deklaracijų nėra pateikę. O apie savivaldybei pavaldžių bendrovių „Kauno gatvių apšvietimas“, „Laboratorinių bandymų centras“, „Kauno butų ūkis“ valdybų narius informacijos viešoje erdvėje išvis nėra.

Todėl kreipimesi klausiama, ar savivaldybės kontroliuojamos įmonės neturėtų viešai nurodyti savo valdybų narių savo informacinėse interneto svetainėse.

„Negana to, kad neužpildžius viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje deklaracijas galimai buvo pažeistas įstatymas, ar nėra taip, kad jas užpildę ir visuomenei atskleidę savo ryšius valdybų nariai apnuogintų artimas sąsajas su dabar Kaunui vadovaujančio visuomeninio judėjimo atstovais ir lyderiu“, – nuogąstauja R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

 

Daugiau informacijos:

Seimo TS-LKD frakcijos narė

Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė

Tel. (8 5) 239 6657

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2018-03-30 09:59
   Monika Kutkaitytė