Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario E. Zingerio pranešimas: „Turime skatinti bendrystę tarp visų Baltijos jūros regiono valstybių, prieš šimtmetį iškovojusių laisvę“

2018 m. balandžio 3 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Džoja Gunda Barysaitė)

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nario Emanuelio Zingerio iniciatyva šiandien surengtoje spaudos konferencijoje „Bendras penkių Baltijos jūros regiono valstybių šimtmečio minėjimas“ papasakota, kad prieš savaitę Ženevoje Tarpparlamentinės Sąjungos (IPU) paraštėse buvo organizuotas bendras Estijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos ir Suomijos, švenčiančių šimtmečius, renginys.

Šventėje dalyvavo ne tik penkių valstybių delegacijos, bet ir Ukrainos, Gruzijos, Australijos, Naujosios Zelandijos, Izraelio, Vokietijos delegacijų atstovai, Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos Generalinis sekretorius ir daugelio kitų šalių dalyviai. Šis svarbus renginys pademonstravo ne tik penkių šalių, švenčiančių valstybių šimtmetį, vienybę, bet ir paminėjo tuometines kovas dėl nepriklausomybės.

„2017–2018 m. minime šimto metų sukaktį, kai atkūrėme mūsų nepriklausomybę, demokratiją ir mūsų tautos pasakė „ne“ diktatūrai ir bolševikiniam totalitarizmui. Žvelgiant iš šimtmečio perspektyvos, tuometinė mūsų kova ir tarpukario patirtys buvo bendros. Todėl šia nuostabia proga kartu paminėjome sėkmingą kelią stiprinant tiek mūsų tarpukario valstybingumą, tiek mūsų tautų nepriklausomybę bei valstybių tapsmą visiškai laisvomis ir pripažintomis“, – spaudos konferencijoje teigė E. Zingeris.

Kartu parlamentaras teigė, kad Ženevoje vykęs nepriklausomybės minėjimas buvo pirmasis žingsnis glaudesniam valstybių bendradarbiavimui, tačiau tokiu renginiu apsiriboti negalima.

„Šių šalių nepriklausomybės ir kovos už jas reikalauja kiek didesnio gesto, nei bendras šimtmečio minėjimo renginys Ženevoje ar valstybių sostinėse, todėl siekiant įvertinti visas sudėtas pastangas kovojant už nepriklausomybę, ketiname parengti bendrą memorandumą dėl 5 Baltijos jūros regiono valstybių kovų už laisvę įvertinimo 1917–1918 m. Šiuo dokumentu sieksime kartu įvertinti prieš šimtą metų įvykusį sėkmingą mūsų valstybių kūrimą.“

Spaudos konferencijoje dalyvavęs profesorius Liudas Mažylis teigė, kad ne tik politiškai, tačiau ir akademine prasme 1917–1918 m. įvykiai iki šiol rimtai neištyrinėti, o bendradarbiavimą tarp penkių valstybių pirmasis ir vienintelis iškėlė būtent E. Zingeris.

„Mano supratimu, turėtume suvokti tiek šį laikotarpį, tiek minimų 5 valstybių deklaracijų tyrimo ir analizės būtinybę. Nes su nuostaba turiu pridurti, kad nei šių valstybių politikai, nei prezidentai tokio klausimo nesiėmė. Tik vienintelis Seimo narys E. Zingeris iniciavo projektą, kad būtina vienyti šias valstybes ir prisiminti istorines patirtis. Greta politinės būtinybės pabrėžčiau ir akademinę būtinybę. Įdomu, jog iki šiol sisteminių tyrimų, kurie analizuotų nepriklausomybių deklaracijas, jų turinį, suvereniteto sąvoką, nepriklausomybės turinį – nėra buvę. Todėl bręsta projektas tarp mūsų universiteto ir Estijos, Latvijos, Lenkijos ir Suomijos universitetų. Tai man, kaip tyrėjui, būtų nepaprastai įdomu“, – pažymėjo prof. Liudas Mažylis.

Pasak Seimo nario E. Zingerio, per pastarąjį šimtmetį šios valstybės savo žmonių ryžto dėka įsitvirtino kaip sėkmingos, modernios ir drąsios šalys. Šiandien jos yra ne tik geros kaimynės ir draugės, bet patikimos sąjungininkės ir bendramintės Baltijos jūros regione ir Europos Sąjungoje, kartu dirbančios, kad aktualūs politiniai, ekonominiai ir saugumo iššūkiai būtų įveikti, o piliečiams užtikrinta laisvė, vertybės ir interesai.

 

Vaizdo medžiagą iš Ženevoje vykusio 5 Baltijos jūros regiono valstybių nepriklausomybės šimtmečio minėjimo renginio galite pamatyti čia.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys

Emanuelis Zingeris

Tel. (8 5) 239 6644

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2018-04-03 15:25
   Monika Kutkaitytė