Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario T. Tomilino pranešimas: „Tokios sėkmės nesitikėjo net LVŽS: vaiko pinigai pasiekia 156 tūkst. daugiau vaikų, nei PNPD“

2018 m. balandžio 6 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Balandžio 3 dienos duomenimis, per pirmąjį 2018 metų ketvirtį vaiko pinigams bus pervesta apie 36,7 mln. eurų – tai beveik perpus didesnė suma, nei ankstesniais metais piliečiai gaudavo per PNPD lengvatą – tik 21,6 mln. eurų. Atitinkamai nuo 240 tūkst. iki 396 tūkst. išaugo tikslines lėšas gaunančių vaikų skaičius.

„Tokios sėkmės nesitikėjome net mes patys – vaikų, kurių tėvai kas mėnesį sulauks tikslinių valstybės lėšų, skaičius įspūdingas ir vis auga. Galima tik retoriškai klausti, kur anksčiau buvo politikai ir valstybės institucijų specialistai matydami, kad PNPD lengvata pasiekia, geriausiu atveju, vos kas antrą vaiką“, – kalbėjo Seimo Socialinių reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Tomas Tomilinas.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos turimi naujausi duomenys rodo, kad per pirmąjį 2018 metų ketvirtį sulaukta beveik 307 tūkst. prašymų – pagal juos lėšos bus pervestos už 396 tūkst. vaikų.

Palyginimui, apibendrinti Finansų ministerijos ir Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenys už 2016 metais priklausantį metinį PNPD rodo, kad Lietuvos piliečiai pritaikė 577,0 mln. eurų dydžio MPNPD (355,9 mln. eurų einamaisiais metais ir 221,1 mln. eurų teikiant deklaracijas vėliau), tai vienam ketvirčiui sudarė (įvertinus 15 proc. GPM) apie 21,6 mln. eurų dydžio gyventojų pajamų mokesčio lengvatą. Sumuojant visa ir ne visa apimtimi pasinaudotas PNPD lengvatas gaunama apie 240 tūkst. vaikų – sąlyginių PNPD lengvatos gavėjų.

Vaikų ir tėvų statistika verčia naujai peržiūrėti daugelį valstybės socialinės politikos klausimų. Vaiko pinigų modeliui pasiteisinus kaip socialiai atsakingam ir atskirtį mažinančiam mechanizmui lieka vienintelis klausimas – kokios yra valstybės galimybės kas mėnesį vaikui skiriamą sumą didinti nuo 2019-ųjų sausio 1 dienos arba net ir anksčiau.

Pasak Tomo Tomilino, artimiausio laikotarpio klausimas – kaip pasiekti dar trūkstamus apie 100 tūkst. vaikų (iš viso Lietuvoje – apie 500 tūkst. vaikų), kurių tėvai ir globėjai dėl tikslinių lėšų skyrimo dar nesikreipė. Tam turės būti telkiamos kiekvienos savivaldybės ir centrinių valstybės įstaigų pajėgos.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko pavaduotojas

Tomas Tomilinas, mob. 8 686 27 469

   Naujausi pakeitimai - 2018-04-06 11:12
   Monika Kutkaitytė