Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario A. Kubiliaus pranešimas: „Premjeras turėtų pateikti poziciją dėl klausimų keliančios informacijos apie G. Danėlių“

2018 m. balandžio 18 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Andrius Kubilius teigia, jog viešojoje erdvėje sklandančią informaciją apie kandidatą į teisingumo ministro postą Giedrių Danėlių pats kandidatas turėtų patvirtinti arba paneigti.

Dar 2014 m. „Lietuvos ryto“ publikacijoje teigiama, jog advokatas Juzefas Kozubovskis savo pusėn dovanomis patraukdavo aukštus pareigūnus ir teisėjus. Manoma, jog tokie ryšiai siejo jį su buvusiu Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausiuoju prokuroru Giedriumi Danėliumi, kuris Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio siūlomas į teisingumo ministro postą.

Publikacijoje teigiama, jog tuo metu svarstomas Klaipėdos prokuratūros ieškinys dėl su vienu garsiu koncernu siejamų milijoninės vertės žemės sklypų. Koncerno interesams atstovavo Prezidentūros favorite laikoma garsi advokatų kontora „Tark, Grunte, Sutkiene“. Įsikišus šiai kontorai su prokuratūra buvo pasirašyta taikos sutartis, tačiau ją dar turėjo patvirtinti teismas. Manoma, kad tuomet ir įsikišo advokatas J. Kozubovskis, pažadėjęs už 300 tūkstančių litų suderinti visus klausimus su teisėju. Reikalai buvo sutvarkyti, tačiau advokatui niekas honoraro nesumokėjo. Kai kuriais duomenimis, tuomet J. Kozubovskis pradėjo šių pinigų reikalauti iš G. Danėliaus ir užsiminė apie surinktą jį kompromituojančią informaciją. Po šių įvykių pats prokuroras G. Danėlius pasitraukė iš tarnybos, bet išėjęs iš prokuratūros sistemos iškart įsidarbino toje pačioje advokatų kontoroje „Tark, Grunte, Sutkiene“ ir pradėjo ginti prezidentės patarėją Daivą Ulbinaitę.

„2014 metų „Lietuvos ryto“ publikacija apie garsų advokatą J. Kozubovskį ir jo santykius su G. Danėliumi kelia klausimų, juolab, jog premjeras pastarąjį pristatinėja, kaip dorą, veržlų, stiprų teisininką, gerai išmanantį baudžiamąją teisę, turintį patirties ir prokuratūroje, ir kitoje barikadų pusėje – advokatūroje. Norėtųsi išgirsti tiek G. Danieliaus, tiek ir premjero komentarus dėl šioje publikacijoje minimų aplinkybių“, – teigė A. Kubilius.

Primename, jog premjeras S. Skvernelis advokato G. Danėliaus kandidatūrą Prezidentei į teisingumo ministrus pasiūlė šią savaitę teigdamas, jog tai – bendras koalicijos kandidatas.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Andrius Kubilius

Mob. 8 698 42 633

El. p. Andrius.Kubilius@lrs.lt

   Naujausi pakeitimai - 2018-04-18 16:11
   Rūta Mensonaitė