Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narės A. Širinskienės pranešimas: „STT ir Generalinė prokuratūra prašomos įvertinti G. Landsbergio uošvio įdarbinimo aplinkybes“

2018 m. balandžio 19 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo narė Agnė Širinskienė, įvertinusi viešoje erdvėje pasirodžiusias ir portalo www.delfi.lt straipsnyje „Ar tiesą rašė premjero patarėjas? Puodžiuko ir Čijausko versijos skiriasi“ (https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/ar-tiesa-rase-premjero-patarejas-puodziuko-ir-cijausko-versijos-skiriasi.d?id=77730081) paskelbtas aplinkybes bei valstybės įmonės Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro (ŽŪIKVC) generalinio direktoriaus Sigito Puodžiuko teiginius apie konservatorių lyderio Gabrieliaus Landsbergio uošvio E. Z. Čijausko priėmimo į darbą aplinkybes, kreipėsi į Generalinę prokuratūrą bei Specialiųjų tyrimų tarnybą.

Žiniasklaidoje skelbta, kad ŽŪIKVC generalinis direktorius Sigitas Puodžiukas viešai prisipažino, kad „neturėjo pasirinkimo“ įdarbinant E. Z. Čijauską, „buvo priverstas“ tai padaryti, E. Z. Čijausko įdarbinimą susiejo su netiesioginiu spaudimu asmenų, kurie įvardinti kaip „ministerijos atstovai“ ir „aukštesni žmonės“.

Seimo narė Agnė Širinskienė sako, kad valstybės tarnyboje tokie reiškiniai netoleruotini ir prašo teisėsaugos institucijų pradėti ikiteisminį tyrimą: „Iš viešai paskelbtos informacijos yra visos prielaidos įtarti, kad E. Z. Čijauskas į darbą buvo priimtas neįvardintiems aukštiems valstybės tarnautojams galimai prekiaujant poveikiu ir piktnaudžiaujant jiems suteiktais įgaliojimais. Suprantama, kad tokia praktika buvo dažna ankstesnėse vyriausybėse ir panašu, kad TS-LKD partija taip sprendė savo įtakingų politikų šeimos narių įdarbinimo problemas. Tokios, demokratijos principų nepripažįstančioms šalims būdingos, „tradicijos“ Lietuvoje negali būti toleruojamos ir turi sulaukti teisinio įvertinimo“.

Nurodytos aplinkybės leidžia daryti prielaidas, kad įdarbinant E. Čijauską galimai buvo įvykdytos veikos, nurodytos Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 228 (Piktnaudžiavimas) ir 226 (Prekyba poveikiu) straipsniuose.

Pasak Seimo narės Agnės Širinskienės, LVŽS siekia, kad šalyje būtų pažabota korupcija ir visos jos apraiškos ne tik valstybės tarnyboje, bet ir valstybės įmonėse.

 

 

Daugiau informacijos:

Seimo narė Agnė Širinskienė,

tel. (8~5) 239 6683,

el. paštas: [email protected].

   Naujausi pakeitimai - 2018-04-19 08:35
   Valdas Sinkevičius