Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario A. Syso pranešimas: „Algas reikia kelti ne tik tiems, kas „turi šautuvus“

 

2018 m. balandžio 19 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Vyriausybė vėl ėmėsi išskirtinių pareigūnų algų kėlimo – šįkart ketina motyvuoti žvalgus. Socialdemokratai ne prieš tai, kad būtų didinamos pareigūnų algos, tačiau užmokestį kelti išskirtinai tik žvalgams ar prokurorams yra neteisinga visų iš biudžeto algas gaunančių darbuotojų atžvilgiu.

Socialdemokratai nepritaria tokiai Vyriausybės darbo užmokesčio politikai, kai viso viešojo sektoriaus darbuotojų – mokytojų, darželių auklėtojų, medikų, bibliotekininkų, savivaldybių, kultūros, socialinių darbuotojų  algos buvo pakeltos vos keliais eurais ir lieka beveik tokio pat dydžio, kaip buvo nukarpytos per ekonomikos krizę. Tuo metu prokurorams jau buvo parodytas išskirtinis dėmesys ir atlyginimai padidinti keliais šimtais ar net iki tūkstančio eurų. Dabar tokia malonė teikiama žvalgams.

Išimčių tvarka keliamos algos pareigūnams kelia abejonių ir dėl dabartinių premjero Sauliaus Skvernelio sprendimų, pavyzdžiui, susijusių su žemės ūkio ministro Broniaus Markausko veikla. Vyriausybės vadovas savo sprendimus dėl ministro politinės atsakomybės sieja su prokurorų ir FNTT tyrimais.

„Vyriausybės argumentai, kad tokių pareigūnų, kaip prokurorai ar žvalgai, yra nedaug – neįtikina. Atvirkščiai, turi būti nuostata, kad viešajame sektoriuje  tikrai svarbūs visi darbuotojai, o ne tik tie “kas turi šautuvus“. Pavyzdžiui, socialiniai darbuotojai ligi šiol uždirba mažiau ir už mokytojus, nors daug kalbame, kokie jie svarbūs, kad apsaugotų skriaudžiamus,  mušamus vaikus“,  – sako socialdemokratas Algirdas Sysas

Vyriausybė užuot didindama atlyginimus išskirtinai jėgos struktūrų atstovams turi imtis viso viešojo sektoriaus darbo užmokesčio sistemos subalansavimo.

 

Išsamesnė informacija žiniasklaidai:

Irmina Frolova-Milašienė

Mob. 8 600 07 099, el. p.  [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2018-04-19 11:43
   Jolanta Anskaitienė