Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario M. Puidoko pranešimas: „Asmenys, skundžiantys valdžios institucijų sprendimus, bus labiau apsaugoti“

2018 m. balandžio 19 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo narys, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos atstovas dr. Mindaugas Puidokas pateikė įstatymo pakeitimo projektą, kuris praplės žmogaus galimybę kovoti už savo teises. Parlamentaras siūlo Lietuvos Respublikos Viešojo administravimo įstatyme įteisinti non reformatio in peius principą, kuris reiškia, kad Viešojo administravimo institucija, priimdama administracinės procedūros sprendimą, negali pabloginti asmens, padavusio skundą, padėties.

„Norisi, kad Lietuva keistųsi, o žmogus joje taptų esmine vertybe. Dėl to svarbu, kad kiekvienam, susidūrusiam su problema vienoje ar kitoje situacijoje, sprendimas būtų randamas ir pilietis ne tik galėtų pranešti apie incidentą, apskųsti sprendimus, bet ir išvengtume tokių absurdiškų situacijų, kai gindamas savo teises asmuo susiduria su dar didesnėmis problemomis“, – kalbėjo LVŽS frakcijos narys M. Puidokas. Parlamentaras pabrėžia, kad šiuo metu mūsų šalies piliečiai gali susidurti ne tik su biurokratiniu požiūriu, bet net su nuobauda už skundo teikimą. Nors teoriškai galioja nuostata, neleidžianti viešojo administravimo institucijai, priimančiai administracinės procedūros sprendimą, bloginti asmens, teikiančio skundą, padėties, realybėje susiduriama su kiek kitokia praktika. Pasak M. Puidoko, žinomas ne vienas atvejis, kuomet žmogus, pateikęs skundą, dėl to dar ir yra nubaudžiamas. Tokiu būdu pabloginama jo ir taip prasta situacija.

Įteisinus įstatymo pataisas, kada expressis verbis principas bus aiškiai įtvirtintas teisinėje sistemoje, ne tik pagerės asmenų padėtis besiskundžiant ir besiginčijant su viešojo administravimo institucijomis, bet ir bus geriau realizuotas konstitucinis imperatyvas, nurodantis, kad valdžios įstaigos tarnauja žmonėms. Nors šiuo metu administracinėje teisėje galioja non reformatio in peius principas, jis iki šiol neįtvirtintas Viešojo administravimo įstatyme. Toks principas galioja visose Europos šalyse. Susiklosčius situacijai, kuomet asmens, paduodančio skundą, padėtis yra pabloginama, asmuo bijotų įgyvendinti Lietuvos Respublikos Konstitucijos 33 straipsnyje piliečiams laiduojamą teisę kritikuoti valstybės įstaigų ar pareigūnų darbą, apskųsti jų sprendimus. „Mūsų esminis siekis – aktyvūs piliečiai, kurie drąsiai kreipiasi į valstybės tarnautojus, reikalaudami kokybiško darbo, teisingų sprendimų ir operatyvių atsakymų į rūpimus klausimus“ – kalbėjo parlamentaras.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas

Užsienio reikalų komiteto narys

LVŽS frakcijos narys Mindaugas Puidokas

Tel. (8 5)  239 6625, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2018-04-19 17:17
   Rūta Mensonaitė