Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narės M. Navickienės pranešimas: siūlomas papildomas laisvadienis ir vieną vaiką auginantiems tėvams

2018 m. balandžio 24 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šiandien Seimo darbotvarkėje pateiktas Seimo Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narės Monikos Navickienės Darbo kodekso straipsnio pakeitimo projektas, kuriame numatyta suteikti šeimoms papildomą poilsio dieną per mėnesį, nepriklausomai nuo to ar pora augina vieną, ar du vaikus iki dvylikos metų. Taip pat pasiūlyme numatyta alternatyva sutrumpinti darbo laiką dviem valandomis per savaitę.

Šiuo metu galiojanti nuostata, kad papildomus laisvadienius per mėnesį gali pasiimti tik du ir daugiau vaikų auginantys tėvai (du vaikus auginantys – vieną laisvą dieną per mėnesį, o tris ir daugiau – dvi dienas) yra neteisinga. Nėra aišku kodėl šiuo atveju yra diskriminuojami vieną vaiką auginantys darbuotojai, kai rūpesčių ir iššūkių suderinti darbinius ir šeimos įsipareigojimus jiems tikrai nėra mažiau.

 „Galimybė suderinti darbinius įsipareigojimus su šeimos gyvenimu ir vaikų auginimu vis labiau motyvuoja darbuotojus, daugeliu atvejų, netgi labiau nei didesnis darbo užmokestis. Ne vienas tyrimas ir konkrečių šalių patirtis parodė, kad lankstus darbo grafikas ar darbo laiko trumpinimas neturėjo neigiamų pasekmių veiklos rezultatams. Netgi priešingai – pastebima nauda tiek darbdaviui, tiek pačiam darbuotojui: darbuotojai tampa atsakingesni, laimingesni, patiria mažiau streso, pagerėja tarpusavio santykiai, didėja produktyvumas, mažėja sergamumas“, – teigė M. Navickienė.

Seimo narės pateikta Darbo kodekso pataisa ne tik siekia suvienodinti sąlygas visiems vaikus auginantiems darbuotojams Lietuvoje, tačiau kartu ir įpareigoti verslą sudaryti palankesnes darbo sąlygas šiems darbuotojams bei pamažu pratintis prie naujų, kitose šalyse sėkmingai taikomų motyvacijos standartų, kurie netruks pasiekti ir Lietuvą.

„Kadangi Lietuvoje verslas dar kiek atsargiai žiūri į kitose šalyse vis dažniau ir drąsiau taikomą praktiką trumpinti darbo laiką, suteikti darbuotojams lanksčias darbo valandas ar sudaryti galimybę dirbti iš namų, todėl šiuo atveju teikiamas pasiūlymas įpareigojantis įmones sudaryti palankesnes darbo sąlygas visiems vaikus auginantiems darbuotojams“, – teigė M. Navickienė.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narė Monika Navickienė

Tel. (8 5) 239 6270

El. p. Monika.Navickiene@lrs.lt

 

   Naujausi pakeitimai - 2018-04-24 10:17
   Rūta Mensonaitė