Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininkas: esame pasirengę didinti seniūnijų savarankiškumą

2018 m. gegužės 14 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Gegužės 14 dieną, pirmadienį, lankydamasis Varniuose (Telšių r.), Seimo Pirmininkas dalyvavo Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos organizuotoje diskusijoje „Lietuvos seniūnų vieta vietos savivaldoje“.

Susitikimo metu savivaldybių seniūnai ir savivaldybių atstovai diskutavo teikdami pasiūlymus dėl reikšmingų vietos savivaldos ir valstybės tarnybos įstatymų pakeitimų.

„Manau, kad esame subrendę didinti seniūnijų savarankiškumą. Stipriai ir klestinčiai bendruomenei reikalinga nepriklausoma savivalda. Efektyviai veikti padeda sprendimai, ne nuleisti vykdyti, o tie, kurie kyla iš realių problemų. Šiame kontekste pasisakau ir už tiesioginius seniūnų rinkimus savivaldybėse,“ – diskusijoje sakė parlamento vadovas.

Seimas 2018 m. kovo 20 d. po svarstymo pritarė Vietos savivaldos įstatymo 16 ir 31 straipsnių pataisoms, kuriomis siūloma atsisakyti tam tikrų reikalavimų, būtinų norint įsteigti seniūniją – biudžetinę įstaigą. Siūloma atsisakyti kriterijaus, kad seniūnija – biudžetinė įstaiga gali būti steigiama, kai seniūnijos aptarnaujamos teritorijos gyventojų skaičius ne mažesnis kaip 1500 gyventojų. Taip siekiama stiprinti seniūnijų savarankiškumą ir užkirsti kelią dirbtiniam seniūnijų stambinimui.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio atstovė spaudai

Karolina Frolovienė

Tel. (8 5) 239 6016

   Naujausi pakeitimai - 2018-05-14 14:56
   Rūta Mensonaitė