Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario S. Gentvilo pranešimas: parlamentaras siūlo senovinius šaltuosius ginklus priskirti senovinių ginklų kategorijai

2018 m. gegužės 25 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimas pritarė liberalo Simono Gentvilo siūlymui senovinius šaltuosius ginklus, kurių modelis sukurtas iki 1963 m. priskirti senovinių ginklų kategorijai. Įstatymo pataisos sudarytų palankias sąlygas istoriniam, švietėjiškam bei ekonominiam senovinių ginklų plėtojimui.

„Visose Europos Sąjungos šalyse senoviniai šaltieji ginklai nėra kontroliuojami. Tačiau jei pagal šiandien galiojančius įstatymus į Lietuvą norėtume įvežti aukcione nusipirktą Antano Smetonos laikų kardą ar iešmą, tam reikėtų bent trijų leidimų ir būtų galima įvežti tik vieną ginklą vienu įvažiavimu. Turėtume skatinti tokių kilnojamosios kultūros vertybių kolekcionierius ir sumažinti nereikalingą biurokratiją“, – sakė S. Gentvilas.

Parlamentaras teigia, kad Lietuvoje galiojantis reglamentavimas yra neteisingas, riboja ir apsunkina senovinių ginklų kolekcininkų veiklą. Šaltieji ginklai, pagaminti iki 1963 m. yra praradę savo tiesioginę funkciją ir nekelia grėsmės visuomenei, o naudojami tik edukaciniais ir pramoginiais tikslais karybos ir paveldo klubuose.

„Ribojimas neigiamai veikia istorinius ginkluotės tyrinėjimus, parodų organizavimus, kolekcionavimą, švietimą, veiklos populiarinimą bei šios srities specialistų bendradarbiavimą“, – sakė S. Gentvilas.

Pagal šiuo metu galiojantį Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymą, senovinių ginklų kategorijai yra priskirti tik šaunamieji ginklai, pagaminti iki 1899 m.

 

Kontaktinis asmuo:

Simonas Gentvilas

 

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys

Aplinkos apsaugos komiteto vicepirmininkas

Mob. 8 6 984 2168, el.p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2018-05-25 08:19
   Eglė Saulė Trembo