Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario A. Navicko pranešimas: „Kiek dar reikės mirčių, kad valdininkai pagaliau imtųsi iš esmės spręsti sodininkų bendrijose esančias kelių problemas?“

2018 m. birželio 12 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Ketvirtadienį, Vilniuje, Salininkų sodų 9-ojoje g., įvyko šiurpi nelaimė – skubėdami į gaisrą ugniagesiai suvažinėjo moterį. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Andrius Navickas klausia, kiek dar reikės mirčių, kad atsakingos institucijos pagaliau imtųsi sodų bendrijose esančių įsisenėjusių problemų?

Kaži ar būtų ši nelaimė įvykusi, jei būtų laikomasi nustatytų teisės aktų ir jei atsakingos institucijos tinkamai atliktų joms privalomas kontrolės funkcijas.

Parlamentaras A. Navickas teigia, kad pastaruosius šešerius metus Aplinkos ir Žemės ūkio ministerijos, Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) raginamos spręsti kelių siaurinimo problemą sodininkų bendrijose.

„Deja, reikalai nejuda ir problemos nesprendžiamos. Aplinkos ministerija toliau įnirtingai priešinasi sodų bendrijų suplanavimo dokumentų registravimui Teritorijų planavimo dokumentų registre, NŽT toliau tvirtindama sodo sklypų kadastrinius matavimus, leidžia grobti ir įteisinti valstybei priklausančią, sodininkų bendrijų suplanavimo dokumentuose kelių juostoms skirtą žemę, nors jai pavesta organizuoti ir vykdyti žemės naudojimo valstybinę kontrolę.  Kartu stebina daugybė NŽT atsakymų į sodininkų bendrijų skundus nederinti kadastrinių matavimų, kuriais siaurinami keliai. Motyvas – kadastrinių matavimų procedūra nepažeista, NŽT skyriai turi teisę spręsti ribų klausimus valstybės nuosavybėje esančioje žemėje, o jei sprendimai netenkina – siūloma kreiptis į teismą“, – stebėjosi A. Navickas.

Dėl netinkamos kontrolės ar jos nebuvimo kartais pradeda piktnaudžiauti ir patys sodininkai, tveriantys savo sklypus nesilaikydami teisės aktų reikalavimų: tvoros be jokių leidimų ir sutikimų, statomos tiesiai ant sklypo ribos ir net už sklypo ribų. 

Nesuprantama Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos pozicija. Dažnai inspekcijos darbuotojai atvykę tikrinti skundo dėl įrengtos tvoros važiuojamojoje kelio dalyje, pradeda įrodinėti, kad jei tvora įrengta prieš metus ar daugiau, ji tampa teisėta, kadangi dėl jos laiku nebuvo pateiktas skundas.

Dar keisčiau šios nelaimės fone atrodo kai kurių savivaldybių priimami sprendimai siaurinti kelius. Štai Prienų rajono savivaldybė nusprendė leisti kai kuriuos kelius sodininkų bendrijose susiaurinti net iki 2,5 m.

Primename, jog savaitgalį žuvusi pėsčioji, anot informacijos viešojoje erdvėje, siauroje sodų gatvelėje netikėtai išniro iš tamsos prieš pat į iškvietimą skubėjusį ugniagesių automobilį. Pastarasis traukėsi į šoną, kad būtų išvengta nelaimės, tačiau moteris suklupo ir nusirito po galiniu ratu. Nelaimę matę žmonės sakė, kad su sirenomis atskubant ugniagesių automobiliui siauroje gatvelėje jie vos spėjo pasitraukti.

 

Daugiau informacijos:

Seimo nario Andriaus Navicko padėjėjas-sekretorius

Valentinas Grumbinas,

Tel. (8 5) 239 6550, mob. 8 620 90 351

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2018-06-12 16:16
   Rūta Mensonaitė