Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narių M. Navickienės ir L. Kasčiūno pranešimas: „Siekiama gerinti padėtį vaiko priežiūros atostogų išėjusiems tėvams“

2018 m. birželio 22 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šiandien Seimas po pateikimo pritarė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narių Monikos Navickienės ir Lauryno Kasčiūno Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisoms, leidžiančioms didinti vidurinės ir žemesniosios klasės šeimų pajamas pirmaisiais naujagimio gyvenimo metais.

Parlamentarai pažymi, kad pagal dabartinį teisinį reguliavimą, tėvai, pasirinkę 2 metų trukmės vaiko priežiūros atostogas, pirmaisiais metais gauna 70 proc., antraisiais – 40 proc. iki atostogų apdraustų pajamų. Pagal šią nuostatą, naujagimis didelei daliai Lietuvos šeimų reiškia finansinius sunkumus, kuomet smunka ne tik bendrosios pajamos, bet ir padidėja išlaidos. Tėvams, pasirinkusiems vienerių metų vaiko priežiūros atostogas, pajamos nesmunka, tačiau, įvertinus ženkliai padidėjusias išlaidas, pragyvenimo lygis krenta. Dėl šių priežasčių buvo siūlytos pataisos, kurios, esant poreikiui, leistų vaiko priežiūros bei motinystės atostogų išėjusiems tėvams dirbti darbą iki 20 valandų per savaitę neprarandant pajamų.

„Su itin dideliais iššūkiais susiduria jaunos šeimos, kūdikio susilaukusios dar neturėdamos darbinės patirties arba dar studijuojant. Šiuo metu išmokų laikotarpis studijuojantiems asmenims yra susietas su vaiko amžiumi – išmokos mokamos, kol vaikui sueina vieneri metai. Studentams, kuriems yra likę daugiau nei vieni metai iki studijų baigimo ir kurie negauna pakankamos paramos iš šeimos, nėštumas reiškia didelius finansinius sunkumus ateityje“, – teigė M. Navickienė.

„Džiaugiuosi, kad pagaliau prieita prie realių sprendimų, o ne tik užsiimama kalbomis. Šiandien Lietuva yra antra nuo galo Europos Sąjungoje pagal išleidžiamus pinigus vaikų bei šeimos politikai (tam mes skiriame 1 proc. BVP, kai ES vidurkis yra 2,4 proc.), nors esame iš tų, kurie susiduria su itin grėsmingomis demografinėmis problemomis. Todėl daugiau nebegalime atidėlioti ir džiugu, kad pradėjome veikti. Žengtas tikrai svarbus žingsnis, didinantis šeimų pasirinkimo galimybę bei suteikiantis papildomos motyvacijos nebijoti priimti sprendimo turėti daugiau vaikų, nebijant finansinio ar profesinio nestabilumo“, – pažymėjo L. Kasčiūnas.

 Galutinį sprendimą dėl įstatymo pataisų Seimas priims rudens sesijoje.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Laurynas Kasčiūnas

Mob. 8 659 00 088

El. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2018-06-22 15:10
   Monika Kutkaitytė