Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nariai A. Ažubalis ir L. Kasčiūnas ragina steigti imigrantų stovyklas už ES ribų

2018 m. birželio 25 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį, ragindami burti šalių koaliciją bei steigti ir finansuoti pabėgėlių ir ekonominių imigrantų stovyklas už Europos Sąjungos (ES) ribų.

Seimo narių paklausime teigiama, kad besitęsianti migrantų ir pabėgėlių krizė išlieka vienu labiausiai Europos Sąjungos valstybes skaldančiu iššūkiu. ES išorinės sienos apsaugos stiprinimas turi būti pagrindinė priemonė, kuri užtikrintų nelegalios migracijos srautų nutraukimą bei taip pat tarnautų kaip atgrasymo priemonė potencialiems migrantams ar jų gabenimo verslo užsiimantiems subjektams.

Tačiau vien sienos apsauga neužtikrins problemos išsprendimo ir tebesitęsiant migracijos srautams kils natūralus klausimas, ką daryti su ir toliau bandančiais į ES patekti migrantais. Vis plačiau svarstoma alternatyva – saugių ir civilizuotų migrantų stovyklų įkūrimas už ES išorės sienų esančiose saugiose valstybėse.

Pasak L. Kasčiūno, solidarumas negali būti diegiamas prievartiniu būdu:

„Neįmanoma reikalauti solidaraus palaikymo nepagrįstiems ir neefektyviems sprendimams, nes tokia parama būtų kenksminga pačiai ES. Lietuva neturi pritarti didžiųjų valstybių ar ES institucijų atstovų bandymams diegti tarpvalstybinį solidarumą iš esmės prievartiniu būdu, grasinant ekonominėmis sankcijomis valstybėms, kurios neįsipareigos pagal automatinius mechanizmus priimti nustatyto skaičiaus migrantų“, – teigė L. Kasčiūnas.

Anot parlamentarų, valstybės privalo pačios pasirinkti priimtiniausią joms būdą, kaip prisidėti prie krizės sprendimo.

„Esame įsitikinę, kad tikras solidarumas yra būtent galimybė valstybėms pačioms pasirinkti priimtiniausią joms būdą, kaip prisidėti prie migracijos krizės sprendimo. Manydami, kad minėtų migrantų stovyklų įkūrimas, kartu su ES išorinės sienos apsaugos stiprinimu, yra geriausias būdas valdyti nelegalios migracijos į ES srautus, kviečiame Vyriausybę inicijuoti ES valstybių narių, pritariančių tokiam sprendimui ir pasiryžusių imtis praktinių veiksmų, t.y. finansuoti jį, branduolio subūrimą”, – teigia A. Ažubalis.

 

Daugiau informacijos:

 

Seimo narys Audronius Ažubalis

Tel. 8 658 42 488, el. p. [email protected]

 

Seimo narys Laurynas Kasčiūnas

Tel. 8 659 00 088, el. p. [email protected] 

 

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2018-06-25 16:25
   Asta Markevičienė