Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario D. Kreivio pranešimas: „Susitarimas dėl sinchronizavimo – sveikintinas, tačiau galėtų būti išsamiau pristatytas visuomenei“

2018 m. birželio 29 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Vakar Briuselyje Baltijos šalių, Lenkijos ir Europos Komisijos atstovai pasirašė susitarimą dėl Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizavimo su kontinentiniais Europos tinklais. Pasak energetikos ministro Žygimanto Vaičiūno, susitarime apibrėžta, kad persijungimas prie europinės sinchroninės zonos įvyks 2025 metais. Nurodoma, kad sinchronizavimas vyks per jau esamą „LitPolLink“ jungtį ir numatomą įrengti povandeninį kabelį.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Dainius Kreivys sako, kad tai svarbus ir sveikintinas Lietuvos energetikos ministerijos pasiekimas, kuris turėtų užbaigti įsisenėjusius Baltijos šalių tarpusavio ginčus dėl sinchronizavimo būdo bei priemonių pasirinkimo.

Kartu Seimo narys atkreipia dėmesį, kad Energetikos ministerijai nepaskelbus išsamesnio pranešimo apie susitarimo turinį, lieka daug neaiškumų, dėl kokių konkrečių dalykų yra susitarta, kokių įsipareigojimų bus prisiimta trečiųjų šalių atžvilgiu.

„Matėme, kad ankstesnės 2012–2013 metais vykusios derybos su Rusija nebuvo vaisingos, tad ir dabar mums rūpi, kaip bus sprendžiamas Karaliaučiaus energetinės salos klausimas, ar numatomi tranzitiniai srautai iš Rusijos į šią sritį, kaip bus ribojamas elektros energijos srautas iš Astravo atominės elektrinės, kol dar nebūsime sinchronizavęsi su Europos tinklais“, – pažymėjo jis.

Parlamentaras D. Kreivys taip pat išreiškė susirūpinimą dėl to, kad visuomenė nebuvo supažindinta su jau įgyvendinamais Ignalinos bei Utenos skirstyklų rekonstrukcijos projektais, dėl kurių dabar viešai keliami klausimai, ar jos nėra pernelyg brangios ir ar jose nemontuojama perteklinė įranga elektros srautams iš Baltarusijos priimti.

„Įgyvendinami ypač svarbūs projektai, tačiau kai jie nėra tinkamai pristatomi, visuomenei kyla įvairių klausimų dėl vienų ar kitų sprendimų, o paaiškinimų trūksta“, – pridūrė Seimo narys.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Dainius Kreivys

Tel. (8 5) 239 6605

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2018-06-29 15:13
   Monika Kutkaitytė