Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininkas: „Atėjo laikas pagalvoti apie didesnę Europos Sąjungos paramą Rytų partnerystės šalims“

2018 m. liepos 12 d. pranešimas žiniasklaidai

Lenkijos Respublikos Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Kšyštofas Bialoskorskas (Krzysztof Białoskórsk)

 

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis Varšuvoje vykstančiame Vidurio ir Rytų Europos parlamentų pirmininkų susitikime kreipėsi į susirinkusius parlamentų vadovus siūlydamas susitelkti sprendžiant opias regiono problemas.

Seimo Pirmininkas atkreipė dėmesį į nesibaigusius konfliktus Europos Sąjungos ir NATO kaimynystėje. „Lietuva yra suinteresuota nestabilumo židinių ir užsitęsusių konfliktų likvidavimu prie ES ir NATO rytinių sienų. Palaikome tolimesnę Sakartvelo, Moldovos ir Ukrainos transatlantinę ir eurointegraciją ir siekiame, kad NATO išlaikytų atvirų durų politiką, taip pat manome, kad reikia spartinti Sakartvelo prisijungimą prie NATO“, – teigė Seimo Pirmininkas.

Savo pranešime Seimo Pirmininkas pabrėžė, kad siekiama gilesnė integracija ES viduje negali išskirti Rytų partnerystės šalių, nes kiltų grėsmė šių šalių ekonominiam ir energetiniam saugumui. „Lietuvos Seimas parengė „Europos planą Ukrainai“, kuris buvo palankiai sutiktas daugelyje ES šalių parlamentų. Manau, kad reiktų pagalvoti apie tokius planus ir kitoms asocijuotoms šalims – Moldovai ir Sakartvelui. Tai paspartintų reformų įgyvendinimą ir šių šalių eurointegraciją“, – sakė Seimo Pirmininkas Vidurio ir Rytų Europos parlamentų pirmininkų susitikimo dalyviams.

Liepos 12 d. Lenkijoje vykstančiame parlamentų vadovų susitikimo tikslas yra parlamentinio bendradarbiavimo stiprinimas siekiant skatinti regioninę plėtrą. Posėdžio metu buvo aptartos energetikos ir transporto politikos klausimus bei regionui svarbūs infrastruktūros projektai, tokie kaip „Via Baltica“, „Rail Baltica“, „Via Carpatia“, „PolLink“. Parlamentų pirmininkai kalbėjosi apie parlamentinės diplomatijos vaidmens didinimą šiuolaikiniuose tarptautiniuose santykiuose, parlamentų vaidmenį įgyvendinant darnaus vystymosi tikslus, tartasi dėl regioninio bendradarbiavimo projekto – Vidurio ir Rytų Europos Parlamentinės Asamblėjos.

Lenkijos Respublikos Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Rafalas Zambrickis (Rafał Zambrzycki)

Lenkijos Respublikos Seimo kanceliarijos nuotr.

 

 

Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio padėjėjas

Paulius Žeimys

Tel. (8 5) 239 6030

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2018-07-12 16:59
   Monika Kutkaitytė