Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininkas: „Šiandien Sakartvelo okupacijos temą turime priimti jautriai“

2018 m. rugpjūčio 14 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Džoja Gunda Barysaitė)

 

Rugpjūčio 14 dieną, antradienį, Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis atidarydamas Sakartvelo ambasados parengtą parodą „Fotografijų istorijos: praėjus 10 metų nuo Rusijos karinės agresijos Sakartvele ir jo žemių okupacijos“ sakė, kad turime jautriai žiūrėti į dar šiandien besitęsiančią situaciją Sakartvele.

„Rusijos okupuotose Sakartvelo teritorijose auga žmogaus teisių pažeidimų: organizuojami neteisėti sulaikymai, ribojama žmonių judėjimo laisvė, blogėja humanitarinė situacija. Ypač susirūpinimą kelia spygliuotų vielų tiesimas ir kitokių barjerų statymas, fiziškai atskiriant okupuotas teritorijas“, – kalbėjo Seimo Pirmininkas.

Pasak parlamento vadovo, iškalbingose parodos fotografijose galima matyti, kokią sudėtingą ir skausmingą situaciją išgyvena Sakartvelo etninės grupės, patyrusios priverstinį perkėlimą iš namų.

„Lietuva nuosekliai palaiko Sakartvelo suverenumą ir teritorinį integralumą. Dedame visas pastangas išlaikyti šį klausimą tarptautinės bendruomenės dėmesio centre“, – sakė Seimo Pirmininkas V. Pranckietis.

Renginio metu taip pat pristatyta kartvelų rašytojos Salomės Benidzės ir fotomenininkės Dinos Oganovos nuo okupacijos nukentėjusių moterų istorijų knyga „sHEROes“ ir jos nuotraukų paroda.

Atidarymo renginyje taip pat dalyvavo Sakartvelo ambasadorė Lietuvos Respublikoje Katuna Salukvadzė ir Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Gruzija grupės narys Laurynas Kasčiūnas.

Seimo kanceliarijos nuotraukos (aut. Džoja Gunda Barysaitė)

 

 

Daugiau informacijos:

Seimo Pirmininko atstovė spaudai

Karolina Frolovienė

Tel. (8 5)  239 6016

El. p. karolina.froloviene@lrs.lt

   Naujausi pakeitimai - 2018-08-14 15:10
   Monika Kutkaitytė