Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narių Ž. Pavilionio ir L. Kasčiūno pranešimas: po parlamentarų kreipimosi – Lietuvos banko pritarimas dėl visuomenės informavimo apie pasikeitimus pensijų kaupimo sistemoje

2018 m. rugpjūčio 16 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Lietuvos bankas pritaria Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narių Žygimanto Pavilionio ir Lauryno Kasčiūno pasiūlymams informuoti visuomenę apie naujus pensijų kaupimo įstatymo pakeitimus bei paskatinti pensijų kaupimo bendroves savo klientams pristatyti esamus jų įsipareigojimus, paaiškinti, kaip pensijų kaupimą paveiks minėtieji teisinio reguliavimo pakeitimai bei sudaryti sąlygas klientams priimti apgalvotus sprendimus dėl dalyvavimo pensijų kaupime.

Parlamentarai Ž. Pavilionis ir L. Kasčiūnas rugpjūčio 3 dieną kreipėsi į Lietuvos banką, atkreipdami dėmesį, kad 2019 m. sausio 1 d. įsigaliosianti pensijų reforma kelia sąmyšį visuomenėje. „Dalis visuomenės su pensijų reforma nesusipažinę, maža to, net ir didelė dalis žmonių, kurie yra sudarę pensijos kaupimo sutartis, de facto nežino ar neprisimena, kokią sutartį yra pasirašę bei nežino nei savo, nei kitų šalių prisiimtų įsipareigojimų ir kaip jie gali keistis, įsigaliojus naujajai tvarkai“, – kreipimesi pažymėjo Seimo nariai.

Atsakyme Lietuvos bankas pritaria Seimo narių pasiūlymams ir pažymi, kad rengia su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei Valstybinio socialinio draudimo valdyba komunikavimo su visuomene planus, o Ž. Pavilionio ir L. Kasčiūno prašymą įgyvendins komunikavimo su visuomene veiksmų kontekste.

„Kadangi tai itin jautrus klausimas kiekvienam Lietuvos piliečiui, o reforma buvo daroma paskubomis ir deramai neinformuojant visuomenės, džiaugiamės, kad Lietuvos bankas atsižvelgė į mūsų susirūpinimą ir į visuomenės informavimo svarbą žiūri atsakingai. Norime, kad žmonės kauptų savo pensijas aiškiai suvokdami jų kaupimo sistemą, o ne suklaidinti reformų ir bijodami, kad jų teisėti lūkesčiai bus ir vėl sužlugdyti“, – teigė Ž. Pavilionis.

„Pensijų sistemos reforma ir su ja susiję sprendimai palies kiekvieną iš mūsų. Tai pamatuoto ir apmąstyto ilgalaikio apsisprendimo reikalaujantis klausimas. Labai svarbu, kad priimant sprendimus būtų užtikrintos nepriklausomų ekspertų konsultacijos, Lietuvos gyventojai galėtų iš naujo susipažinti su sąlygomis, kuriomis pasirašė pensijos kaupimo sutartį ir, jas įvertinę, apsispręsti dėl tolesnių veiksmų“, – sakė L. Kasčiūnas.

Lietuvos banko atsakymas.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Žygimantas Pavilionis

Tel. (8 5) 239 6733

El. p. [email protected]

 

Seimo narys Laurynas Kasčiūnas

Tel. (8 5) 2396983

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2018-08-16 14:43
   Monika Kutkaitytė