Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario L. Kasčiūno pranešimas: parlamentaras prašo asmens stažui prilyginti karių savanorių laiką, išbūtą Savanoriškoje krašto apsaugos tarnyboje laikotarpiu nuo 1990 kovo 11 d. iki 1993 m. rugsėjo 1 d.

2018 m. rugpjūčio 30 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministeriją bei Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministeriją, prašydamas pateikti išaiškinimą, ar karių savanorių laikas, išbūtas Savarankiškoje krašto apsaugos tarnyboje (SKAT) (įskaitant ir tuos, kurie nebuvo sudarę darbo sutarties su tuometiniu Krašto apsaugos departamentu), galėtų būti įskaitomas į pensijų socialinio draudimo stažą. Ar asmenų, iki 1990 m. kovo 11 d. atlikusių būtinąją karinę tarnybą sovietinėje armijoje, bet vėliau, nuo 1991 m. sausio 17 d. iki 1993 m. rugsėjo 1 d. laikotarpiu (t. y. kai iš Lietuvos dar nebuvo išvesta sovietinė armija), prisijungusių prie SKAT, laikas, išbūtas SKAT, taip pat galėtų būti įskaitomas į pensijų socialinio draudimo stažą.

„Sunkiausiu Lietuvai metu tarnybą SKAT žmonės pasirinko vedini patriotizmo. Dauguma jų aukojo viską, net šeimas, savo kuklias santaupas ar sveikatą, – jie buvo pasiryžę ginti Tėvynę bet kokia kaina ir neprašydami jokio atlygio. Kiekvienas jų, stodamas prieš nepalyginamai geriau ginkluotą agresorių, labai aiškiai suvokė grėsmę. Todėl šie žmonės nusipelno deramo valstybės dėmesio ir jų indėlis į šalies nepriklausomybės įtvirtinimą turi būti vertinamas. Į stažą yra įskaičiuojamas dviejų metų priverstinės tarnybos Sovietų Sąjungai periodas, o tarnyba SKAT sistemoje neįskaičiuojama ir neįvertinama, tad tampa net mažiau reikšminga nei priverstinė tarnyba SSRS kariuomenėje“, – teigia L. Kasčiūnas.

 

Daugiau informacijos:

Lietuvos Respublikos Seimo narys

Laurynas Kasčiūnas

Mob. 8 659 00 088

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2018-08-30 10:17
   Monika Kutkaitytė