Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narės A. Maldeikienės pranešimas: „Švietimas turi tarnauti bendrajam gėriui, o ne elito kaprizams“

2018 m. rugsėjo 4 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo narė Aušra Maldeikienė teigia, kad švietimo srityje viešojo sektoriaus lėšomis palaikomas ir plėtojamas privatus verslas pasitarnauja vien elitinėms visuomenės grupėms bei didina nelygybę. 

„Kai didelė dalis šeimų lieka be prieinamo ir deramo išsilavinimo, valstybės pamatai yra pakertami“, – rugsėjo 4 d. Seime surengtoje spaudos konferencijoje tvirtino parlamentarė. 

Pasak A. Maldeikienės, švietimas yra bendrasis gėris, o tai civilizuotose šalyse iš karto paverčia jį politinės darbotvarkės dalimi. Tuo tarpu Lietuvoje iki šiol į švietimą linkstama žiūrėti vien per siaurą ekonominės naudos prizmę. 

Spaudos konferencijoje dalyvavusi profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininkė Rūta  Andriuškevičienė dabartinę švietimo būklę pavadino „švietimo privatizavimu“ ir patikino, kad po etatinio modelio įvedimo pedagogų bendruomenė stovi ant streiko slenksčio.

Prieš pradedant nagrinėti švietimo ir visus kitus viešojo sektoriaus klausimus, A. Maldeikienė siūlo politikams atvirai deklaruoti, kokia teisingumo samprata jie vadovausis. Ką jie mano esant politiškai, socialiai ir moraliai teisinga?

Pasak Seimo narės, moralinis partijų, kurios deklaruoja pritarimą katalikiškoms vertybėmis, sprendimas šiuo klausimu privalėtų remtis Bažnyčios mokymu.  Kaip sakė popiežius Benediktas XVI, „trokšti visuotinės gerovės ir dėl jos stengtis yra teisingumo ir meilės reikalavimas. Įsipareigoti visuotinei gerovei reiškia, viena vertus, remti visas institucijas, teisiškai, pilietiškai, politiškai ir kultūriškai struktūrizuojančias socialinį gyvenimą, ir, kita vertus, jomis naudotis, taip randantis poliui, miestui. [...] Tai institucinis – galime sakyti ir politinis – artimo meilės kelias“.   

 

Spaudos konferencijos vaizdo įrašas

 

Daugiau informacijos:

Seimo narė Aušra Maldeikienė

Tel. (8 5)  239 6646

El. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2018-09-04 11:33
   Rūta Mensonaitė