Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narys L. Kasčiūnas kreipėsi į Valstybinę veterinarijos tarnybą dėl priemonių, skirtų pažeidimams kailinių žvėrelių ūkiuose užkardyti

2018 m. rugsėjo 4 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Laurynas Kasčiūnas, atsižvelgdamas į 2018 m. rugpjūčio 27 d. pasirodžiusią informaciją apie Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) baigtus neplaninius patikrinimus Kaišiadorių, Širvintų, Utenos, Zarasų ir Rokiškio rajonuose esančiuose kanadinių audinių auginimo ūkiuose ir praneštą informaciją apie aptiktus gyvūnų laikymo pažeidimus, kreipėsi į VMVT direktorių Darių Remeiką, prašydamas paaiškinti, ar tarnyba yra pajėgi užtikrinti visavertę kontrolę ir aukštesnius kailinių gyvūnų auginimo standartus ir kokiomis priemonėmis tai bus įgyvendinama.

„Po atliktų VMVT patikrinimų kyla daugiau klausimų nei pateikta atsakymų. Pažeidimai akivaizdūs, o nuobaudos juokingos – visiškai neatgrasančios nuo pakartotinių pažeidimų. Todėl ir keliu klausimus VMVT – ką daryti ir kaip spręsti šios šakos sukeliamas gausias etines, gyvūnų gerovės ir aplinkosaugines problemas. Taip pat įdomi ir VMVT nuomonė dėl kailinių gyvūnų ūkių draudimo ar apribojimo. Jau 17 Europos valstybių priėmė sprendimus drausti ar apriboti šiuos ūkius, galbūt atėjo laikas panašiai pasielgti ir Lietuvai“, – teigė L. Kasčiūnas.

Kailinių žvėrelių fermose yra užfiksuotos šios problemos: sužaloti ir ne pagal teisės aktų reikalavimus gydomi gyvūnai; stereotipijų ir kanibalizmo atvejai, per maži narvai. viename narve auginamas per didelis skaičius gyvūnų. Todėl L. Kasčiūnas kelia klausimą: „kaip planuojama spręsti kiekvieną iš šių problemų, atsižvelgiant į tai, kad jos kartojasi jau ne vienerius metus?“ 

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Laurynas Kasčiūnas

Tel. 8 659 00088

 

   Naujausi pakeitimai - 2018-09-04 12:08
   Asta Markevičienė