Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario R. Šarknicko pranešimas: „Prisidėti prie savižudybių mažinimo turi ne tik tėvai, psichologai, mokytojai, bendruomenės, bet ir žiniasklaida“

2018 m. rugsėjo 12 d. pranešimas žiniasklaidai

 

2018 m. rugsėjo 11 d. Seime buvo priimtos Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymo pataisos. Pataisos įpareigos viešosios informacijos rengėjus ir (ar) skleidėjus skelbiant žinias apie savižudybes ar bandymus nusižudyti neskelbti savižudybės ar bandymo nusižudyti motyvų, priemonių ir būdų, netraktuoti savižudybės kaip tinkamo kokios nors problemos sprendimo būdo ar kaip savaime suprantamo, kasdienio fakto, nevartoti savižudybes romantizuojančių apibūdinimų, nerodyti savižudybės proceso ar bandančio nusižudyti, nusižudžiusio žmogaus. Informacijoje apie savižudybes ar bandymus nusižudyti bus privalu pranešti apie esamas emocinės ir psichologinės pagalbos galimybes bei pagalbos sau grupes nusižudžiusiųjų artimiesiems.

Mūsų inicijuotos pataisos priimtos – už balsavus 75, prieš – 9, susilaikius 23 Seimo nariams. Įstatymo pakeitimai įsigalios juos pasirašius Lietuvos Respublikos Prezidentei. Visuomenės informavimo įstatyme iki šiol buvo numatyta, kad viešosios informacijos rengėjai privalo saugoti ir gerbti žmogaus teisę į privatumą mirties ar ligos atveju, neminėti asmens duomenų skelbdami žinias apie savižudybes ar bandymus nusižudyti, o tikslesnes savižudybės vaizdavimo taisykles šiuo metu nustatė poįstatyminis teisės aktas – Visuomenės informavimo etikos kodeksas.

Šiame kontekste būtina paminėti ir tai, kad jautriems žmonėms, linkusiems į savižudybes, padėti turi ne tik tėvai, psichologai, mokytojai ar bendruomenės, bet ir žiniasklaida, taip, kaip yra ne vienoje Europos sąjungos šalyje. Turime remtis kitų valstybių gerąja patirtimi, kuriose vyksta kompleksinis institucijų ir bendruomenių darbas, kuriose savižudybių skaičiai yra mažesni negu Lietuvoje, tam, kad judėtume į priekį ir mažintume savižudybių skaičių, lygiuotumėmės į tas valstybes. Taip, savižudybių skaičius Lietuvoje mažėja, bet negalime ties tuo sustoti. Reikia ir toliau spręsti opias problemas socialinėje ir kitose sferose.

Mano, kaip Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos pirmininko, siekis buvo imtis gerų pavyzdžių iš užsienio valstybių ir jas pritaikyti mūsų valstybėje. Dvidešimt aštuonerius metus ši problema buvo labai vangiai sprendžiama. Dėl šios priežasties praradome per daug žmonių, kurie pasirinko kitą kelią, per daug gyvybių.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys,

Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos pirmininkas

Robertas Šarknickas

Tel. (8 5)  239 6641

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2018-09-12 14:02
   Rūta Mensonaitė