Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario S. Jovaišos pranešimas: parlamentaras siūlo alternatyvą valdantiesiems – nediskriminuojant nuteistųjų visiems taikyti vienerių metų atleidimo nuo bausmės amnestiją

2018 m. rugsėjo 13 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Sergejus Jovaiša, reaguodamas į Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūno Ramūno Karbauskio pasiūlymą nuo neatliktosios laisvės atėmimo bausmės dalies atleisti ypač pažeidžiamoms visuomenės grupėms priklausančius asmenis, siūlo taikyti lygiateisiškumo principą ir nediferencijuojant nuteistųjų visiems taikyti vienodą vienerių metų atleidimo nuo likusios bausmės laikotarpį, išskyrus nuteistuosius iki gyvos galvos.

Tokį pasiūlymą Seimo narys registruos ir pasiūlys svarstyti ne tik Teisės ir teisėtvarkos, bet ir Žmogaus teisių komitete.

„Pažymint iškilias Lietuvai datas: valstybės atkūrimo šimtmetį, popiežiaus Pranciškaus vizitą bei 25-ąsias šv. Jono Pauliaus II apsilankymo metines, neturėtume taikyti išimčių tik kai kurioms nuteistųjų grupėms. Visi jie atlieka bausmę už tam tikrus nusikaltimus. Todėl ir prieštarauju tokiam selektyviam R. Karbauskio pasiūlymui bei artimiausiu metu teiksiu alternatyvų pasiūlymą Seimui“, – savo sprendimo motyvus aiškino S. Jovaiša.

Kaip ir pirmtako teikėjo pasiūlyme, amnestija būtų netaikoma asmenims, nuteistiems už: genocidą, nusikaltimus žmoniškumui ir karo nusikaltimai, nusikaltimus Lietuvos valstybės nepriklausomybei, teritorijos vientisumui ir konstitucinei santvarkai, nusikaltimus ir baudžiamuosius nusižengimus finansų sistemai, nusikaltimus ir baudžiamuosius nusižengimus valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams, nusikaltimus visuomenės saugumui, nusikaltimus ir baudžiamuosius nusižengimus, susijusius su disponavimu ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis, sprogstamosiomis ar radioaktyviosiomis medžiagomis arba karine įranga, nusikaltimus ir baudžiamuosius nusižengimus, susijusius su disponavimu narkotinėmis ar psichotropinėmis, nuodingosiomis ar stipriai veikiančiomis medžiagomis, nusikaltimus ir baudžiamuosius nusižengimus valdymo tvarkai. Taip pat nebūtų taikoma asmenims, kuriems paskirta laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmė, pripažintiems recidyvistais ar pavojingais recidyvistais.

 

Daugiau informacijos:

Seimo TS-LKD frakcijos narys

Sergejus Jovaiša

Mob. 8 698 46917, el. p.  sergejus.jovaiša@lrs.lt

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2018-09-13 16:45
   Rūta Mensonaitė