Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario J. Razmos pranešimas: „Seimo nario S. Jakeliūno nuslėpti biografijos faktai sukūrė prielaidas abejoti jo nešališkumu“

2018 m. rugsėjo 14 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo TS-LKD frakcijos seniūno pavaduotojas Jurgis Razma kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, atkreipdamas dėmesį į Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko (BFK) Stasio Jakeliūno biografijos faktus.

Dar būdamas kandidatas Seimo rinkimuose Vyriausiajai rinkimų komisijai pateiktoje biografijoje S. Jakeliūnas nuslėpė faktą, jog iki ateidamas 2012-aisiais  metais dirbti į tuometinio premjero A. Butkevičiaus Vyriausybę, metus dirbo analitiku kredito unijoje „Vilniaus taupomoji kasa“, kuriai 2014-aisiais dėl įsipareigojimų indėlininkams nevykdymo Lietuvos bankas atėmė veiklos licenciją.

„Prašome įvertinti, ar toks informacijos nuslėpimas prieš rinkimus ir po jų pretenduojant į BFK pirmininkus nėra etikos pažeidimas bei visuomenės, o rinkimo į komiteto pirmininkus metu – ir Seimo narių suklaidinimas“, – Etikos ir procedūrų komisijos prašo ištirti J. Razma.

Parlamentaras taip pat atkreipia dėmesį į žiniasklaidoje skelbiamą informaciją, kad Seimo narys S. Jakeliūnas siekė įsidarbinti SEB banke, buvusio SEB darbuotojo Gitano Nausėdos komandoje, tačiau nebuvo priimtas.

Primenant faktą, kai G. Nausėda nesutiko priimti S. Jakeliūno į darbą SEB banko analitikų grupėje, Komisijos prašoma nustatyti, ar Seimo narys nesupainiojo viešųjų ir privačių interesų bei neviršijo savo įgaliojimų kaip Seimo BFK pirmininkas, viešai ir aršiai kritikuodamas tiek SEB banką, tiek G. Nausėdą bei primygtinai siūlydamas jį kviesti liudyti komiteto vykdomame tyrime dėl buvusios finansų krizės tuo netiesiogiai jam bandant mesti atsakomybės šešėlį.

„Ar BFK pirmininkui nenusišalinus nuo klausimų, susijusių su G. Nausėdos asmeniu, visuomenei nesudaromas įspūdis, kad tai gali būti kerštavimas naudojantis tarnybine padėtimi?“ – pabrėžia J. Razma.

 

Daugiau informacijos:

Seimo TS-LKD frakcijos

Viešųjų ryšių grupė

Tel.: (8 5) 239 6506

   Naujausi pakeitimai - 2018-09-14 10:17
   Rūta Mensonaitė