Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narės R. Morkūnaitės-Mikulėnienės pranešimas: „Viešoji infrastruktūra daug kur vis dar diskriminuoja neįgaliuosius“

2018 m. rugsėjo 20 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipėsi į Lygių galimybių kontrolierę, atkreipdama dėmesį, kad Kaišiadorių geležinkelio stoties viadukas nėra pritaikytas neįgaliesiems, dviratininkams, senyviems žmonėms ir tėvams su vežimėliais.

„Kaišiadorių tiltą galima imti už chrestomatinį pavyzdį. Kai atvažiuoji traukiniu į Kaišiadoris, patekti į miestą nėra kito būdo tik kilti laiptais ant tilto. Jei sėdi ratukuose – tai padaryti beviltiška. Yra cinikų, kurie sako – nėra čia tiek daug tų neįgaliųjų, jų visai nesimato gatvėse. Reikėtų savęs paklausti, kodėl jų nematome? Ogi todėl, kad jiems judėti mieste nėra galimybių. Statūs pandusai, laiptuoti įėjimai, ištrupėję šaligatviai ir taip toliau. Tai nėra kliūtis vien tik negalią turintiems asmenims – tėvai su kūdikiais vežimėliuose, senyvo amžiaus žmonės taip pat turi sukti galvą ir iš anksto numatyti maršrutus, kaip judėti mieste“, – įžvalgomis dalijasi Seimo narė.

Kaišiadorių r. savivaldybė jau kurį laiką prašo Susisiekimo ministerijos bei AB „Lietuvos geležinkeliai“ įgyvendinti parengtą modernizavimo projektą, pagal kurį savivaldybė yra išdavusi statybos leidimą dar 2012 m. Deja, ministerijos atstovai atsako, kad lėšų šiam projektui įgyvendinti neturi, yra siūliusi perimti geležinkelio infrastruktūrą ir modernizavimą įsigyvendinti patiems.

Lietuvoje yra ir daugiau tokių objektų – geležinkelio viadukų – kurie nėra pritaikyti neįgaliesiems, pavyzdžiui, Panevėžyje.

R. Morkūnaitė-Mikulėnienė kontrolierės prašo atlikti vertinimą ir pateikti išvadas dėl geležinkelio infrastruktūros pritaikymo neįgaliųjų poreikiams atitikimo tarptautiniams Lietuvos įsipareigojimams ir Lietuvos Respublikos teisės aktams bei rekomendacijas, kaip šią situaciją galima būtų ištaisyti.

„Mano įsitikinimu, neskirdama dėmesio saugaus ir patogaus perėjimo užtikrinimui neįgaliesiems tokiose aktyvaus judėjimo ir padidinto pavojaus zonose, valstybė šiurkščiai pažeidžia savo įsipareigojimus pagal Neįgaliųjų teisių konvenciją“, – kreipimesi teigia parlamentarė.

 

Daugiau informacijos:

TS-LKD frakcijos narė

Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė

Tel. (8 5) 2396657; el. p. radvile.morkunaite@lrs.lt

 

   Naujausi pakeitimai - 2018-09-20 14:46
   Rūta Mensonaitė