Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario A. Navicko pranešimas: parlamentaras reikalauja atsakymų iš Vilniaus miesto savivaldybės dėl atsainaus paslaugų teikimo neįgaliesiems

2018 m. rugsėjo 21 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Andrius Navickas kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybę dėl neįgalių vaikų vežimo į mokyklas paslaugų.

Seimo narys teigia turintis informacijos, kad Vilniaus miesto savivaldybė atsainiai derina neįgaliųjų vaikų atvežimo į mokyklas grafikus dėl ko vaikai priversti labai anksti keltis ir bent po kelias valandas, kol visi paimami iš skirtingų miesto vietų, praleisti autobusuose.

 „Sulaukiau neįgalius vaikus auginančių tėvų skundų, kad vaikai į mokyklas išvežami nepaprastai anksti. Susidaro įspūdis, jog transporto grafikai sudaryti vos ne atsitiktiniai ir vaikai išvykę iš namų 6 val. ryte turi bent kelias valandas praleisti autobusuose, kol visi atvežami į mokyklą. Kartais, anot tėvų, pasitaiko atvejų, kuomet vaikai atvežami netgi vėliau – jau pamokoms prasidėjus. Taip būti neturėtų“, – komentavo Seimo Žmogaus teisių komiteto narys.

Kreipimesi parlamentaras prašo savivaldybės nurodyti, kokie teisės aktai reglamentuoja vežimo į mokyklą ir atgal paslaugos teikimą bei atsakyti, kaip Vilniaus miesto savivaldybėje yra organizuojamas vežimo į mokyklą ir atgal paslaugos teikimas?

Primename, kad Lietuvos Respublikos Švietimo įstatymo 36 straipsnio 2 punkte yra nustatyta, jog „mokinių, kurie turi specialiųjų ugdymosi poreikių ir nepajėgia patys atvykti į mokyklą mokytis pagal priešmokyklinio ugdymo ar bendrojo ugdymo programas (negali savarankiškai vaikščioti, dėl didelių sutrikimų yra nesaugūs gatvėje), vežimą į mokyklą ir atgal organizuoja valstybinės ir savivaldybės mokyklos savininko teises ir pareigas įgyvendinanti institucija (dalyvių susirinkimas)“.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Andrius Navickas

Tel. (8 5) 239 6550

El. p. Andrius.Navickas@lrs.lt

   Naujausi pakeitimai - 2018-09-21 11:09
   Rūta Mensonaitė