Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario L. Kasčiūno pranešimas: „Siūlo būdą kaip užkirsti kelią Lietuvos energetikos projektuose dalyvauti užsienio valstybių įmonėms, neatitinkančioms nacionalinio saugumo interesų“

2018 m. rugsėjo 24 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Laurynas Kasčiūnas įregistravo Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos įstatymo pataisą, kuria siūloma, kad generaliniai rangovai ar rangovai, ketinantys vykdyti ar vykdantys branduolinės energetikos objektų statybos ir eksploatavimo nutraukimo darbus, būtų vertinami atitikties nacionalinio saugumo interesams požiūriu – lygiai taip pat kaip ir investuotojai, investuojantys į nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbias įmones ar į nacionaliniam saugumui užtikrinti strategiškai svarbius ūkio sektorius.

L. Kasčiūno teigimu, Seimas 2018 m. birželio 5 d. pritarė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto parlamentinio tyrimo išvadai, kurioje konstatuota, kad Rusijos korporacija „Rosatom“, naudodamasi valdoma bendrove „NUKEM“, siekė daryti neteisėtą poveikį valstybės institucijoms, kai kuriems politikams ir  poliniams procesams, siekdama užsitikrinti Lietuvos valdžios pritarimą Rusijos Federacijai palankiems strateginiams projektams: naujų atominių elektrinių prie Lietuvos sienos statybai, elektros perdavimo jungčių su Kaliningrado sritimi, per kurias būtų prekiaujama statomose atominėse elektrinėse pagaminta elektra, tiesimui, Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės panaudojimui šiuose projektuose.

„Privalome imtis tolimesnių priemonių, kurios užsienio valstybių įmonėms, neatitinkančioms nacionalinio saugumo interesų, užkardytų kelius toliau dalyvauti energetikos projektuose. „Rosatom“ ir jos valdoma bendrovė „NUKEM“, kaip generalinis rangovas įgyvendinanti svarbius Ignalinos atominės elektrinės eksploatavimo nutraukimo projektus, tuo pat metu užsiėmė kita veikla: protegavo „Rosatom“ interesus Lietuvoje ir regione, kurie yra priešingi Lietuvos strateginiams interesams, nustatytiems Nacionalinėje energetinės nepriklausomybės strategijoje“, – aiškino L. Kasčiūnas.

L. Kasčiūnas sako, kad „Rosatom“ planai perimti Lietuvos elektros energetikos sistemos kontrolę vertintinti kaip siekis pakeisti Lietuvos geopolitinę kryptį ir kelti grėsmę nacionaliniam saugumui. Akivaizdu, kad toks „Rosatom“ veikimas tiesiogiai ir per tokias bendroves kaip „NUKEM“ Lietuvai strategiškai svarbiame sektoriuje yra nesuderinamas su šalies nacionalinio saugumo interesais. Todėl yra tikslinga griežtinti galiojantį teisinį reguliavimą.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Laurynas Kasčiūnas

Mob. 8 659 00 088

 

   Naujausi pakeitimai - 2018-09-24 10:42
   Eglė Saulė Trembo