Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario V. Kernagio pranešimas: „Klausytojų edukacija ir papildomas valstybės dėmesys – būtinas Lietuvos atlikėjams“

2018 m. spalio 1 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Olga Posaškova)

 

Šiandien Seime vyko Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nario Vytauto Kernagio inicijuota atlikėjų ir radijo stočių atstovų diskusija dėl nacionalinių kūrinių kvotų Lietuvos radijo stotims.

Seimo nariui kelia susirūpinimą požiūris į muzikos industriją Lietuvoje, kasmet sukuriama iki 7000 naujų kūrinių, tačiau tradicijos pasitikėti Lietuvos kūrėjais, skleisti jų kūrybą – nėra.

Priminsime, kad parlamentaras pateikė įstatymo projektą, kuriuo siūloma Lietuvos radijo stotims nustatyti 35 proc. Lietuvos nacionalinių kūrinių kvotą. 1/4 šios kvotos siūloma skirti naujiems, per pastaruosius trejus metus sukurtiems lietuviškos muzikos kūriniams.

„Atlikėjai, autoriai, kūrėjų asociacijų atstovai jau išreiškė paramą teikiamai pataisai. Šiandien išklausėme ir juos, ir radijo stočių atstovus. Ieškodami priimtino kompromiso visoms pusėms, kad teikiama pataisa kaip įmanoma geriau atitiktų ir kūrėjų, ir muzikos industrijos verslo interesus, pirmiausia turime stiprinti Lietuvos muzikos industriją kaip ūkio šaką. Ji turi potencialo tapti tokia galinga, kaip Estijos ar Islandijos, kurios turi kvotas nacionalinei muzikai“, – sakė Seimo narys V. Kernagis.

Diskusijoje dalyvavo Lietuvos atlikėjai, prodiuseriai, Autorių teisių gynimo asociacijos (AGATA), kompozitorių, muzikų sąjungos, nacionalinių ir regioninių radijo stočių atstovai.

„Džiaugiuosi, kad ši iniciatyva kelia diskusijas, ypač, kad apskritai pradėjome kalbėti apie muziką, kad pavyko už bendro diskusijų stalo sukviesti visų muzikos industrijos atstovų būrį, išklausyti jiems kylančias abejones. Radus sutarimą, galime tobulinti registruotą įstatymo projektą visų pusių pasiūlymais“, – teigė V. Kernagis.

Atsakydamas į radijo atstovams iškylančias abejones, V. Kernagis kalbėjo: „Svarbiausias mano siekis – kuo daugiau lietuviško turinio, grojamo radijo stotyse. Kasdien kuriantiems atlikėjams mes taip ir nesuteikiame pakankamo pasirodymo galimybės. Edukacija ir valstybinis požiūris būtinas, kaip ir galimybė jauniems, naujiems kūrėjams skleistis Lietuvos muzikos rinkoje. Muzika – neatsiejama kultūros dalis, per kurią formuojamas ir identitetas, ir valstybės veidas.“

Visų Seimo frakcijų atstovų pasirašytas įstatymo projektas numato plėsti Lietuvos nacionalinio muzikinio turinio laiką radijo eteryje, iš kūrybos sklaidos užtikrinti didesnį atlygį Lietuvos kūrėjams, atlikėjams, muzikos įrašų gamintojams ir skatinti naują kūrybą.

 

Daugiau informacijos:

Seimo TS-LKD frakcijos

Viešųjų ryšių grupė

Tel. (8 5) 239 6506

   Naujausi pakeitimai - 2018-10-01 15:51
   Monika Kutkaitytė