Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario L. Kasčiūno pranešimas: „L. Kasčiūno ir JAV kongresmeno Č. Smito suburta parlamentarų grupė ragina ESBO Parlamentinę Asamblėją spausti Rusiją atlikti naują ir visapusišką tyrimą dėl B. Nemcovo nužudymo“

2018 m. spalio 4 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Lietuvos Respublikos Seimo delegacija Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Parlamentinėje Asamblėjoje, kurią sudaro delegacijos pirmininkė Rūta Miliūtė bei Seimo nariai Laurynas Kasčiūnas ir Vytautas Bakas, šiuo metu dalyvauja šios organizacijos metinėje sesijoje Biškeke (Kirgizijos Respublika). Delegacijos nario Lauryno Kasčiūno ir JAV kongresmeno Č. Smito (Ch. Smith) iniciatyva buvo kreiptasi į Parlamentinės Asamblėjos vadovą Džordžą Tseretelį (George Tsereteli) dėl Boriso Nemcovo nužudymo tyrimo tolimesnės eigos.

„Rusijos valdžia pažadėjo visus tuos, kurie susiję su Boriso Nemcovo nužudymu, patraukti baudžiamojon atsakomybėn, tačiau daugiau nei trejus metus šis pažadas lieka neišpildytas. Liepos pradžioje ESBO Parlamentinė Asamblėja Berlyne vykusioje metinėje sesijoje priėmė rezoliuciją dėl žmogaus teisių Rusijos Federacijoje, kurios 25 dalis ragina Rusijos valdžios institucijas atlikti naują, visapusišką ir nuodugnų tyrimą dėl Boriso Nemcovo nužudymo. Rezoliucija taip pat ragino Rusijos valdžios institucijas bendradarbiauti su ESBO Parlamentine Asamblėja ir Europos Tarybos Parlamentine Asamblėja šiuo klausimu. Deja, kaip ir buvo galima tikėtis, Rusijos Federacijos valdžia ligi šiol šių įsipareigojimų nevykdo“, – komentavo kreipimąsi L. Kasčiūnas.

Seimo nario teigimu, Parlamentinė Asamblėja turėtų imtis kito logiško žingsnio. Svarbu, kad ESBO Parlamentinėje Asamblėjoje būtų oficialiai sudaryta parlamentarų grupė arba paskirtas specialusis įgaliotinis, kurio užduotis būtų nuolat priminti Rusijos valdžios atstovams apie nužudymo tyrimą, raginti juos atlikti naują, išsamų ir nuodugnų tyrimą, apie kurio eigą ir padarytą pažangą reguliariai būtų pranešama Asamblėjai, siekiant užtikrinti, kad visi tie, kurie įsakė, organizavo ir atliko šį nusikaltimą, būtų nubausti.

Šią iniciatyvą taip pat palaikė Jungtinės Karalystės parlamentaras bei delegacijos vadovas Markas Pričardas (Mark Pritchard), ESBO Parlamentinės Asamblėjos viceprezidentė, Švedijos parlamentarė Margareta Siederfelf (Margareta Cederfelf), Lenkijos Seimo narė, delegacijos vadovė Barbara Bartus ir kitų valstybių parlamentarai.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys

Laurynas Kasčiūnas

Tel. (8 5) 239 6983

El. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2018-10-04 14:38
   Monika Kutkaitytė