Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario J. Razmos pranešimas: „Seimo grupė dėl Ekonominės galios koncentracijos aiškinsis, ar nėra užvaldoma valstybinė įmonė“

2018 m. spalio 8 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo narių grupės dėl Ekonominės galios koncentracijos žemės ūkio sektoriuje tyrimo vadovas Jurgis Razma kreipėsi į žemės ūkio ministrą Giedrių Surplį, prašydamas detaliai atsakyti į klausimus, susijusius su valstybine įmone „Jonavos grūdai“, kuri yra nacionaliniam saugumui svarbių valstybės valdomų įmonių sąraše.

Parlamentaras prašo atsakyti, kaip keitėsi įmonės valdybos sudėtis 2016–2018 metais (kada ir kokie valdybos nariai buvo atleisti, kokie naujai paskirti, kam jie atstovauja?). Kokia įmonės valdybos sudėtis yra šiuo metu? Kaip vykdoma naujai skiriamų valdybos narių atranka? Šiais klausimais parlamentaras reaguoja į informaciją žiniasklaidoje, kad valstybinė įmonė darosi užvaldoma privačios, su valdančiosios daugumos didžiausios frakcijos vadovu siejamos bendrovės.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotojas J. Razma taip pat teiraujasi, kokią dalį tarp 2017–2018 m. valstybiniam rezervui nupirktų grūdų sudaro pirkimai iš bendrovės „Agrokoncerno grūdai“?

„Kaip supratome iš žiniasklaidos, žurnalistams informacija, kokią dalį grūdų ši valstybinė įmonė pirko iš su Ramūnu Karbauskiu siejamos įmonės „Agrokoncerno grūdai“, nebuvo suteikta. Todėl informaciją, koks kiekis, ar nepažeidžiant viešųjų pirkimų reikalavimų grūdai buvo perkami iš minėtos įmonės, tikimės gauti Seimo komisijoje“, – sako J. Razma.

Parlamentarui taip pat sukėlė įtarimų ministro pasisakymai, kuriuose jis neatmetė galimybės įmonę privatizuoti prieš tai atsisakant kai kurių jai valstybės deleguotų funkcijų.

J. Razma G. Surplio prašo informuoti, kokiose vyriausybinėse ar kitose politinėse struktūrose buvo aptartas įmonės privatizavimo klausimas, kas buvo šios idėjos iniciatorius?

„Kokių šios įmonės funkcijų, suteikiančių jai pagrindą būti nacionaliniam saugumui svarbių įmonių sąraše, ir kada numatote atsisakyti, ar tos funkcijos būtų naikinamos, ar kam nors perduodamos? Kokį šios įmonės privatizavimo būdą ketinate pasirinkti ir kada planuojate privatizavimą?“ – ministro klausia Seimo tyrimo grupės vadovas.

Kreipimesi taip pat prašoma tikslinti informaciją, nuo kada AB „Jonavos grūdai“ ėmė teikti ir naujas paslaugas – į skolą ūkininkams pagal vekselius duoti „Agrokoncerno“ trąšų. Kieno vardu „Agrokoncerno“ ar „Jonavos grūdų“ išduodami vekseliai, t.y. kam atitenka įsiskolinimo išieškojimo pareiga ir rizika, jei ūkininkas už gautas trąšas nesugebės nustatytu laiku atsiskaityti?

Artimiausias Seimo narių grupės dėl Ekonominės galios koncentracijos žemės ūkio sektoriuje tyrimo posėdis vyks šį trečiadienį (spalio 10 d.), 15 val., Seimo 220 kabinete (III rūmai).

 

Daugiau informacijos:

Seimo TS-LKD frakcijos

Viešųjų ryšių grupė

Tel. (8 5) 239 6506

   Naujausi pakeitimai - 2018-10-08 14:26
   Rūta Mensonaitė