Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo TS-LKD frakcijos pranešimas: „Savanorių indėlis į šalies nepriklausomybės įtvirtinimą turi būti įvertintas“

2018 m. spalio 10 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Laurynas Kasčiūnas ir Audronius Ažubalis registravo Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymo pataisas, kuriomis siūloma asmens pensijų socialinio draudimo stažui prilyginti iki 1994 m. gruodžio 31 d. savanorių faktinį laiką, išbūtą Savanoriškoje krašto apsaugos tarnyboje (SKAT).

„Sunkiausiu Lietuvai metu tarnybą SKAT žmonės pasirinko vedini patriotizmo. Dauguma jų aukojo viską, net šeimas, savo kuklias santaupas ar sveikatą – jie buvo pasiryžę ginti Tėvynę bet kokia kaina ir neprašydami jokio atlygio. Kiekvienas jų, stodamas prieš nepalyginamai geriau ginkluotą agresorių, labai aiškiai suvokė grėsmę. Todėl šie žmonės nusipelno deramo valstybės dėmesio ir jų indėlis į šalies nepriklausomybės įtvirtinimą turi būti deramai įvertintas“, – teigė L. Kasčiūnas.

A. Ažubalio nuomone, SKAT vaidino svarbų vaidmenį ginant Lietuvos nepriklausomybę. „Nuo oficialaus SKAT įkūrimo 1991 m. sausio 17 d. iki sovietinės armijos išvedimo iš Lietuvos 1993 m. rugsėjo 1 d. – praktiškai visą šį laikotarpį – kariai savanoriai tiesiogiai vykdė tarnybos užduotis, susijusias su svarbių objektų apsauga, sovietinės armijos kontrole. Negalime to neįvertinti, dėl ko dabar galiojanti tvarka, kai minėtas laikotarpis neįsikaičiojamas į socialinio draudimo stažą, privalo būti pakeista“, – komentavo A. Ažubalis.

Savanoriškoji krašto apsaugos tarnyba buvo nenuolatinė tarnyba, savanoriai buvo rengiami pagal programas per kasmetinius dvidešimties parų trukmės mokymus. Nenuolatinės tarnybos metu karys savanoris kario statusą (bendrąjį) įgyja tik tam laikotarpiui, kurio metu jis pagal tarnybos ar karinių mokymų įsakymą atvyksta į tarnybos vietą tiesiogiai vykdyti jam pavestos tarnybos užduoties, dalyvauti pratybose ir mokymuose.

Kitu laikotarpiu, t. y. visą tarnybos SKAT laiką, karys turėjo kario savanorio statusą. Pas kitus darbdavius dirbantiems kariams savanoriams jų atsitraukimo nuo pagrindinio darbo metu Krašto apsaugos ministerija mokėjo kompensaciją, kuri buvo tokio pat dydžio, kaip ir vidutinis šių asmenų gautas darbo užmokestis. Socialinio draudimo įmokos tuo laikotarpiu nebuvo mokamos, tad ir tie laikotarpiai nėra įskaičiuojami į pensijų socialinio draudimo stažą. Tuo tarpu teikiamos pataisos į asmens stažą leis įskaityti faktinį tarnybos STAK laikotarpį, t. y. kada savanoris tiesiogiai vykdydavo jam pavestas tarnybos užduotis, dalyvaudavo pratybose ir mokymuose. Taip būtų papildomai įvertintas pirmųjų krašto apsaugos savanorių indėlis į Lietuvos krašto apsaugos sistemos stiprinimą.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Laurynas Kasčiūnas

Mob.. 8 659 00 088

El. p. [email protected] 

 

Seimo narys Audronius Ažubalis

Mob. 8 658 42 488

El. p. [email protected] 

   Naujausi pakeitimai - 2018-10-10 11:58
   Rimas Rudaitis