Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narės M. Navickienės pranešimas: „Gerų žinių Lietuvos šeimos turės palaukti“

2018 m. spalio 17 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šiandien Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete buvo svarstomas Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos (TS-LKD) narės Monikos Navickienės pateiktas Darbo kodekso patvirtinimo, įsigaliojimo ir įgyvendinimo įstatymo 138 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas, kuriame numatyta suteikti šeimoms, nepriklausomai nuo to, ar augina vieną ar du vaikus iki dvylikos metų, papildomą poilsio dieną per mėnesį (arba sutrumpinti darbo laiką dviem valandomis per savaitę). Išklausius visus argumentus, vieno balso persvara buvo nutarta projekto svarstyme padaryti pertrauką ir prie klausimo grįžti 2019 m.

„Abejonių kelia ne tik Vyriausybės teikiami maksimalūs darbdavių kaštai paėmus vidurkius bet ir tai, kad neprisiimama jokia politinė lyderystė, siekiant suteikti galimybę visoms Lietuvos šeimoms paprasčiau derinti darbo ir šeimos įsipareigojimus“, – teigė M. Navickienė.

Seimo narė ne tik siekė suvienodinti sąlygas visiems vaikus auginantiems darbuotojams Lietuvoje, tačiau kartu ir įpareigoti verslą sudaryti sąlygas darbuotojams lengviau derinti šeimos ir darbo santykių įsipareigojimus.

„Europos Sąjungos institucijos prioritetu kelia šeimos ir darbo įsipareigojimų derinimą. Šalys pačios imasi iniciatyvų  ir trumpina darbo savaitę, suvokdamos, kad daugiau laiko savo asmeniniams interesams skiriantis darbuotojas bus laimingesnis ir gerokai produktyvesnis. Štai, pavyzdžiui, Danijoje darbo savaitė trunka 37 val. Ir toks sprendimas yra naudingas abipusiai, nes darbuotojų produktyvumas ne tik, kad nenukentėjo, bet sumažėjo streso ir depresijos lygis. Lietuvoje mes nuolat kalbame apie pagalbą vaikus auginančioms šeimoms. Kalbame, bet kai reikia priimti sprendimą, daryti realius dalykus ir imtis veiksmų – pabūgstame. Gaila, kad kai kuriems komiteto kolegoms šiandien pritrūko politinės valios nuo kalbėjimų pereiti prie veiksmų“, – pabrėžė M. Navickienė.

 

Kontaktams:

Seimo narė Monika Navickienė

Tel. (8 5) 239 6270

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2018-10-17 13:33
   Jolanta Anskaitienė