Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininko komentaras dėl Seimo narių G. Landsbergio ir L. Kasčiūno kreipimosi

2018 m. spalio 18 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Pirmininkas, gavęs Seimo narių Gabrieliaus Landsbergio ir Lauryno Kasčiūno kreipimąsi dėl Palestinos atstovybės Baltijos šalims, informuoja, kad susitikimuose su Palestinos Prezidentu Mahmudu Abasu (Mahmoud Abbas) ir Palestinos parlamento nariais iškilo klausimas dėl Palestinos atstovybės įsteigimo Lietuvoje.

Šį klausimą Palestina kelia visų aukšto lygio dvišalių susitikimų metu nuo Palestinos Prezidento M. Abaso vizito Lietuvoje 2013 m. spalio mėnesį. Palestina yra išsakiusi ketinimą atidaryti misiją Vilniuje ir ją akredituoti visoms Baltijos valstybėms. Šį ketinimą Palestinos užsienio reikalų ministras Riadas Malkis (Riad Al-Malki) kėlė susitikime su Lietuvos žurnalistų delegacija 2018 m. gegužės 30 d. Iki šiol Palestina dėl atstovybės steigimo nesiėmė jokių praktinių veiksmų.

„Susitikimo metu pakviečiau Palestinos atstovus atvykti ir susipažinti su situacija bei įvertinti atstovybės steigimo galimybes. Informavau, kad Lietuvos institucijos pasirengusios padėti šiuo klausimu. Norėčiau pabrėžti, kad Palestinos atstovybės atidarymas nesudarytų prielaidų Palestinos pripažinimui. Laikomės nuoseklios pozicijos ir pasisakome už Palestinos valstybės įkūrimą pagal dviejų valstybių sprendimą, pasiektą derybų su Izraeliu keliu“, – sako Seimo Pirmininkas.

Lietuva aktyviai palaiko tiesioginį Izraelio ir Palestinos dialogą, kuris leistų pasiekti galutinį sutarimą baigiamojo statuso klausimais, ir sukurtų prielaidas Palestinos pripažinimui. Lietuva, kaip ir kai kurios kitos ES valstybės, yra pareiškusios, kad pripažins Palestiną, kai tam bus tinkamos prielaidos.

Šiuo metu Lietuvai yra akredituota Palestinos misija Helsinkyje. Reziduojanti Palestinos misija būtų pirmoji arabų šalies atstovybė Lietuvoje (Vilniuje yra įsikūręs tik Omano garbės konsulatas) ir, tikėtina, paskatintų kitas Artimųjų Rytų regiono arabų valstybes įsteigti savo atstovybes Vilniuje.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Pirmininko atstovė spaudai

Karolina Frolovienė

Tel. (8 5) 239 6016

El. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2018-10-18 08:49
   Monika Kutkaitytė