Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario A. Kubiliaus pranešimas: „S. Skvernelio kova su kainomis baigėsi net neprasidėjusi“

2018 m. spalio 19 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Andrius Kubilius spalio pradžioje kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį, prašydamas paaiškinti, kaip Vyriausybė ir premjeras asmeniškai ruošiasi kovoti, kaip pats deklaruoja, su kainomis.

Parlamentaras premjero klausė, ar Vyriausybė, svarstydama „kovos su kainomis“ planą, yra gavusi nepriklausomų ekspertų vertinimą ir prognozes, kiek ir kada sumažėtų kainos, įgyvendinus tiek atskiras plano priemones, tiek ir visą kompleksinį planą. Klausta ir tai, kodėl Finansų ministerija, skelbdama oficialias artimiausių kelerių metų ekonomines prognozes ir toliau prognozuoja tokį patį kainų augimą (infliacija 2,5 proc. 2019 m.) kaip ir šiais metais, o ne kainų sumažėjimą, kurį žadėjo premjeras, pristatydamas garsiai skelbiamus „kovų su kainomis“ planus.

„Tam, kad Vyriausybės rengiami „kovos su kainomis“ planai nebūtų laikomi tik tuščiu neatsakingu populizmu ir cinišku politikavimu prieš rinkimus, prašome labai konkrečiai atsakyti, kokį kainų sumažėjimą planuojate pasiekti iki 2019 m. gegužės 1 d., įgyvendinus jūsų rengiamą „kovos su kainomis“ planą“, – premjero klausė A. Kubilius.

„Deja, ministro V. Šapokos (vietoje po Japoniją keliavusio premjero) pasirašytame atsakyme aiškiai nurodyta, kad jokių ekspertinių vertinimų Vyriausybė neturi ir jokio kainų sumažėjimo Vyriausybė neprognozuoja. Vienintelis sakinys apie kainų sumažėjimą – tai nuoroda, kad konkurencija gali sumažinti kainas. Tą lyg ir žinojome iki šio atsakymo bei premjero paskelbto „kovos su kainomis“ žygio“, – atsakymą įvertino Seimo narys A. Kubilius.

Pasak parlamentaro, Vyriausybės vadovo vardu iš finansų ministro gautas atsakymas daugiau nei privertė nusistebėti.

„Negavome aiškių atsakymų iš Vyriausybės, o tik abstrakčias formuluotes, kurios akivaizdžiai įrodo, kad premjero S. Skvernelio kova su kainomis baigėsi dar net neprasidėjusi. Kainos nemažės. Ypač glumina ministro atsakymas, kviečiantis „ne spekuliuoti galimybėmis rinkos ekonomikoje apibrėžti tam tikras kainų ribas, bet susitelkti į konstruktyvų darbą priimant sprendimus dėl priemonių, kurios realiai užtikrins etiškesnius verslo tarpusavio santykius ir skaidresnę maisto produktų kainodarą“. Tokius ministro V.Šapokos žodžius suprantu kaip raginimą premjerui S. Skverneliui nustoti populistiškai spekuliuoti kainų tema, nes ne kas nors kitas, o tik pats S. Skvernelis užsiima didžiausiomis spekuliacijomis maitindamos visuomenę pažadais prieš rinkimus, kad nedelsiant sumažins kainas. Kaip paaiškėjo iš gauto atsakymo, nepaisant premjero garsių pažadų, – kainos nesumažės, o finansų ministras ragina premjerą baigti su populizmu šioje temoje“, – apibendrino A. Kubilius.

Seimo narys pažymėjo, kad Ministro Pirmininko populizmas šalies ekonomikos ir finansų reikaluose yra labai pavojingas reiškinys.

„Kainų klausimu premjero populistiniai pareiškimai kol kas kokių nors blogų pasekmių gal ir nesukėlė, išskyrus visuomenei šios valdžios nuosekliai peršamą nuostatą, kad visas verslas yra didžiausias blogis. Tačiau premjero populizmas mokesčių reikaluose yra žymiai pavojingesnis. Dėl premjero buldozeriu prastumtos „mokesčių reformos“, kitų metų biudžetas yra „atimtų galimybių“ biudžetas, nes iš visuomenės yra atimta galimybė turėti 600 mln. eurų didesni biudžetą ir šias lėšas skirti bendriems mokytojų, medikų, kultūros darbuotojų atlyginimo didinimo reikalams. Pamatę 2019 metų biudžeto projektą, valdantieji pagaliau turėtų išmokti karčias premjero ekonominio ir finansinio populizmo pamokas“, – sakė A. Kubilius.

 

Seimo nario A. Kubiliaus klausimai ir Vyriausybės atsakymas pridedami.

 

Daugiau informacijos:

Seimo TS-LKD frakcijos

Viešųjų ryšių grupė

Tel. (8 5) 239 6506

 

   Naujausi pakeitimai - 2018-10-19 11:45
   Rūta Mensonaitė